:: مزایده شماره ۷۱ تاپ لیست :: اینجا ضربه بزنید

اسکناس های جدید وارد بازار شد

رویداد  16 نظر

اسکناس های جدید وارد بازار شد

اسکناس های 10 و 20 هزار ریالی با ظاهری نو که در قسمت بالای آن صفرها کمرنگ نمایش داده شده و در قسمت پایین نیز صفرها کاملا حذف شده به بازار عرضه شد.

خصوصیات امنیتی اسکناس 2 هزار تومانی و هزار تومانی جدید به این صورت است که ؛ کاغذ اسکناس بازتاب نور ماورابنفش را منعکس نمی کند و در سطح کاغذ از الیاف فلورسنتی نامرئی استفاده شده که زیر نور ماورابنفش در 4 رنگ قابل مشاهده هستند. امضا و شماره سریال ها با استفاده از مرکب فلور سنتی چاپ شده اند که در زیر نور ماورا بنفش به رنگ زرد قابل مشاهده هستند.

اسکناس های جدید

 

مشخصات امنیتی اسکناس دوهزار تومانی

مشخصات امنیتی اسکناس 20000 ریال شامل موارد زیر است که در تصویر نیز مشاهده میکنید:

ویژگی امنیتی اسکناس 20000 ریال

ویژگی های امنیتی اسکناس 20,000 ریال

طراحی خطی: طراحی کلیه نقوش اسکناس به صورت خطی و با استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی انجام گرفته و هر خط حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود است.  در صورتی که در نمونه‌های جعلی خطوط از ترکیب نقاط رنگی تشکیل شده اند و به راحتی به وسیله ابزار بزرگ نمایی قابل تشخیص‌اند.  

طراحی خطی سه‌بعدی(مدالین) : طراحی ویژه‌ای که در آن نقش‌ها به صورت برجسته به نظر می‌آیند.  

طرح مکمل: قسمتی از عدد 2 به صورت ناقص در رو و قسمتی دیگر پشت اسکناس چاپ شده است که این دو قسمت در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد 2 را به صورت کامل نمایش می دهند.  

طرح مخفی: این طرح در چاپ برجسته به صورت مخفی قرار دارد و با قراردادن اسکناس در راستای چشم به شکل تقریبا اققی، در مقابل نور نمایان خواهد شد.  

چاپ برجسته: این چاپ با سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسایی استو تصویر پرتره امام خمینی (ره) عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی اسکناس به این روش چاپ شده‌اند.

ریزنوشته(میکروپرینت) : نوشته های بسیار ریزی که با ابزار بزرگ نمایی قابل مشاهده هستند و تنها به وسیله دستگاه های چاپ امنیتی چاپ می شوند.  

علامت مخصوص روشندلان: علامت ویژه‌ای که توسط چاپ برجسته ایجاد می شود. این علامت در گوشه پایین سمت راست اسکناس برای تشخیص مبلغ توسط روشندلان قرار گرفته است و به آسانی لمس می شود.  

واتر مارک: تصویر سه‌بعدی پرتره امام خمینی(ره) و عدد 2 به صورت روشن در خمیره کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور قابل رویت است.  

نخ امنیتی پنجره‌ای هولوگرافیک: این نخ به شکلی درون کاغذ قرار گرفته است که قسمتی از آن نمایان و قسمتی دیگر در بطن کاغذ مخفی است و با قرار دادن اسکناس در مقابل نور تمام نخ دیده می شود. این نخ دارای پوشش ویژه ای است که در مقابل نور و یا تغییر زاویه دید به صورت هفت رنگ دیده می‌شود. همچنین بر روی آن عبارت لاتین IR.IRAN و نقشه ایران درج شده است.

شماره سریال: شماره سریال ها با استفاده از مرکب آبی فلورسنت چاپ شده‌اند که تحت تابش اشعه ماورابنفش به رنگ فیروزه ای تغییر رنگ می‌دهند.

پوشش ورنی موضعی: جهت جلوگیری از تماس دست با اسماء متبرکه ، بخشی از اسکناس از چاپ ورنی پوشش داده شده است.  

پشت اسکناس 20 هزار ریالی جدید نمایی از مقبره الشعرا در تبریز ثبت شده است.  

 

مشخصات امنیتی اسکناس یک هزار تومانی

همچنین مشخصات امنیتی اسکناس 10000 ریالی شامل موارد زیر است که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید:

ویژگی امنیتی اسکناس جدید 10000 ریال

ویژگی های امنیتی اسکناس 10,000 ریال

طراحی خطی: طراحی کلیه نقوش اسکناس به صورت خطی و با استفاده از نرم افزارهای امنیتی انجام گرفته و هر خط حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود است.  در صورتی که در نمونه های جعلی خطوط از ترکیب نقاط رنگی تشکیل شده اند و به راحتی به وسیله ابزار بزرگ نمایی قابل تشخیص اند.  

طراحی خطی سه بعدی (مدالین) : طراحی ویژه ای که در آن نقش ها به صورت برجسته به نظر می آیند.  

طرح مکمل: قسمتی از عدد 1 به صورت ناقص در رو و قسمتی دیگر پشت اسکناس چاپ شده است که این دو قسمت در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد 1 را به صورت کامل نمایش می دهند.  

طرح مخفی: این طرح در چاپ برجسته به صورت مخفی قرار دارد و با قرار دادن اسکناس در راستای چشم به شکل تقریبا افقی، در مقابل نور نمایان خواهد شد.  

چاپ برجسته: این چاپ با سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسایی است و تصویر پرتره امام خمینی (ره) عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی اسکناس به این روش چاپ شده اند.

ریزنوشته (میکروپرینت) : نوشته های بسیار ریزی که با ابزار بزرگنمایی قابل مشاهده هستند و تنها به وسیله دستگاه های چاپ امنیتی چاپ می شوند.  

علامت مخصوص روشندلان: علامت ویژه‌ای که توسط چاپ برجسته ایجاد می‌شود. این علامت در گوشه پایین سمت راست اسکناس برای تشخیص مبلغ توسط روشندلان قرار گرفته است و به آسانی لمس می‌شود.  

واتر مارک: تصویر سه بعدی پرتره امام خمینی(ره) و عدد 1 به صورت روشن در خمیره کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور قابل رویت است.  

نخ امنیتی پنجره‌ای هولوگرافیک: این نخ به شکلی درون کاغذ قرار گرفته است که قسمتی از آن نمایان و قسمتی دیگر در بطن کاغذ مخفی است و با قرار دادن اسکناس در مقابل نور تمام نخ دیده می شود. این نخ دارای پوشش ویژه ای است که در مقابل نور و یا تغییر زاویه دید به صورت هفت رنگ دیده می شود. همچنین بر روی آن عبارت لاتین CBI و نشان بانک مرکزی درج شده است.

شماره سریال: شماره سریال ها با استفاده از مرکب مشکی فلورسنت چاپ شده اند که تحت تابش اشعه ماورابنفش به رنگ زرد تغییر رنگ می دهند.  

پشت اسکناس ۱۰ هزار ریالی جدید نمایی از آرامگاه ابوعلی سینا در همدان ثبت شده است.

منبع: CBI.ir

نظر کاربران

avatar
۱ لایک
این اسکناس ها فقط طرح شون قشنگ ولی ارزش پولی خاصی ندارن
الان تو یه شهر کوچک و دورافتاده کشور کرایه تاکسی زیر ۵۰۰۰ تومن نیست
ارزش ریالی ندارن فقط بدرد میخوره یه تک یا جفتش نگهداری تو آلبوم بین بقیه اسکناس های موجود بمونه همین
avatar
۰ لایک
با سلام عرض وادب احترام دارم،
تشکر از برنامه خوبتون،
avatar
۱ لایک
سلام بی نظر است این آلبوم و سکه اسکناس
۱ لایک
بنظرم باید از چیپ‌ست الکترونیکی هم استفاده میکردند داخلش...
جهت رهگیری و امنیت
هر چی باشه ارزش ملی داره این اسکناس!!
avatar
۳ لایک
فکر کنم این اسکناسهای هزاری و دوهزاری رو برای کلکسیونر ها چاپ کردند چون اولا در هیچ بانکی وجود نداره در حالیکه ماههاست تو بازار بصورت باکس و بسته بانکی عرضه شده با چندین برابر ارزش اسمی آن اکثر بانکها از وجود چنین اسکناسهایی مطلغ نیستند در حالیکه تو منوچهری فردوسی و استامبول فراوونه.
در ضمن لطفا قیمت کارشناسی سکه های خارجی را اصلاح بفرمائید یک دایم روزولت با ۲.۵ گرم نقره ۹۰۰ را از مس هم ارزانتر اعلام کردید

باسلام ، در درج قیمت 1 دایم روزولت جدول کاتالوگ، اشتباهی رخ نداده است.
avatar
۴ لایک
ایران آنتیکِ عزیز،
خب شما بیارید و با قیمت مناسب بفروشید که بهتره تا اینکه ما باقیمتهای بالا و نامنصفانه مجبور بشیم بخریم.

باسلام
خرید و فروش پول رایج (اسکناس و سکه های در گردش) ممنوع است. هر زمان بانک مرکزی اعلام نماید رایج نیستند، خرید و فروش آن مجاز خواهد شد.
avatar
۱ لایک
بنظرم نود درصد این اسکناس ها غیر مستقیم و با قیمت چند برابری میاد دست ما پس شاید براشون بصرفه تولیدش.
مستقیم که نمیدن دست ما مردم اینهارو.
الان بسته هزارتومنی جدید رو زیر دویستو پنجاه تومن میشه گیر آورد؟
avatar
۳ لایک
این هزار تومانی که
avatar
۱۱ لایک
روزی لازم بود که اسکناس هزار تومان و دوهزار تومانی ، امنیت ضد جعل داشته باشند که حقوق یه کارمند یا کارگر در ماه نهایتش چهل پنجاه هزار تومان بود که هشت هزار تومانش کرایه خانه بود ، بیست تا سی هزار تومانش هم خرج ماه خانه ، بقیه اش هم میرفت واسه پس انداز. نه الان که اگه کمتر از پنج هزار تومانی یا ده هزار تومانی به گدا بدیم ، قهر میکنه و دوباره میذارش کف دست خودت؟ بهتره اسکناس های یک میلیونی دو میلیونی و پنج و ده میلیونی را امنیتی تولید کنن ، هرچند که با خدمات کارت و پرداخت الکترونیک دیگر نیاز به همانها هم نیستش ، ولی بهر حال اسکناس های هزاری و دوهزاری جدید فوق امنیتی خخخخ ، واسه طنز و خنده ، فرزندان و نوه ها در آینده ، بد نیست توی آلبوم داشته باشیم
avatar
۴ لایک
باسلام وعرض ارادت به مجموعه ی مدیرییت وکارکنان عزیز.اینهم یه جورازبین بردن اموال عمومیه.باتشکر
avatarنظر خود را ارسال کنید