:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 36) شامل 15 مزایده فعال گردید «اینجا ضربه بزنید»

اسکناس های جدید وارد بازار شد

رویداد  2 نظر

اسکناس های 10 و 20 هزار ریالی با ظاهری نو که در قسمت بالای آن صفرها کمرنگ نمایش داده شده و در قسمت پایین نیز صفرها کاملا حذف شده به بازار عرضه شد.

خصوصیات امنیتی اسکناس 2 هزار تومانی و هزار تومانی جدید به این صورت است که ؛ کاغذ اسکناس بازتاب نور ماورابنفش را منعکس نمی کند و در سطح کاغذ از الیاف فلورسنتی نامرئی استفاده شده که زیر نور ماورابنفش در 4 رنگ قابل مشاهده هستند. امضا و شماره سریال ها با استفاده از مرکب فلور سنتی چاپ شده اند که در زیر نور ماورا بنفش به رنگ زرد قابل مشاهده هستند.

اسکناس های جدید

 

مشخصات امنیتی اسکناس دوهزار تومانی

مشخصات امنیتی اسکناس 20000 ریال شامل موارد زیر است که در تصویر نیز مشاهده میکنید:

ویژگی امنیتی اسکناس 20000 ریال

ویژگی های امنیتی اسکناس 20,000 ریال

طراحی خطی: طراحی کلیه نقوش اسکناس به صورت خطی و با استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی انجام گرفته و هر خط حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود است.  در صورتی که در نمونه‌های جعلی خطوط از ترکیب نقاط رنگی تشکیل شده اند و به راحتی به وسیله ابزار بزرگ نمایی قابل تشخیص‌اند.  

طراحی خطی سه‌بعدی(مدالین) : طراحی ویژه‌ای که در آن نقش‌ها به صورت برجسته به نظر می‌آیند.  

طرح مکمل: قسمتی از عدد 2 به صورت ناقص در رو و قسمتی دیگر پشت اسکناس چاپ شده است که این دو قسمت در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد 2 را به صورت کامل نمایش می دهند.  

طرح مخفی: این طرح در چاپ برجسته به صورت مخفی قرار دارد و با قراردادن اسکناس در راستای چشم به شکل تقریبا اققی، در مقابل نور نمایان خواهد شد.  

چاپ برجسته: این چاپ با سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسایی استو تصویر پرتره امام خمینی (ره) عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی اسکناس به این روش چاپ شده‌اند.

ریزنوشته(میکروپرینت) : نوشته های بسیار ریزی که با ابزار بزرگ نمایی قابل مشاهده هستند و تنها به وسیله دستگاه های چاپ امنیتی چاپ می شوند.  

علامت مخصوص روشندلان: علامت ویژه‌ای که توسط چاپ برجسته ایجاد می شود. این علامت در گوشه پایین سمت راست اسکناس برای تشخیص مبلغ توسط روشندلان قرار گرفته است و به آسانی لمس می شود.  

واتر مارک: تصویر سه‌بعدی پرتره امام خمینی(ره) و عدد 2 به صورت روشن در خمیره کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور قابل رویت است.  

نخ امنیتی پنجره‌ای هولوگرافیک: این نخ به شکلی درون کاغذ قرار گرفته است که قسمتی از آن نمایان و قسمتی دیگر در بطن کاغذ مخفی است و با قرار دادن اسکناس در مقابل نور تمام نخ دیده می شود. این نخ دارای پوشش ویژه ای است که در مقابل نور و یا تغییر زاویه دید به صورت هفت رنگ دیده می‌شود. همچنین بر روی آن عبارت لاتین IR.IRAN و نقشه ایران درج شده است.

شماره سریال: شماره سریال ها با استفاده از مرکب آبی فلورسنت چاپ شده‌اند که تحت تابش اشعه ماورابنفش به رنگ فیروزه ای تغییر رنگ می‌دهند.

پوشش ورنی موضعی: جهت جلوگیری از تماس دست با اسماء متبرکه ، بخشی از اسکناس از چاپ ورنی پوشش داده شده است.  

پشت اسکناس 20 هزار ریالی جدید نمایی از مقبره الشعرا در تبریز ثبت شده است.  

 

مشخصات امنیتی اسکناس یک هزار تومانی

همچنین مشخصات امنیتی اسکناس 10000 ریالی شامل موارد زیر است که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید:

ویژگی امنیتی اسکناس جدید 10000 ریال

ویژگی های امنیتی اسکناس 10,000 ریال

طراحی خطی: طراحی کلیه نقوش اسکناس به صورت خطی و با استفاده از نرم افزارهای امنیتی انجام گرفته و هر خط حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود است.  در صورتی که در نمونه های جعلی خطوط از ترکیب نقاط رنگی تشکیل شده اند و به راحتی به وسیله ابزار بزرگ نمایی قابل تشخیص اند.  

طراحی خطی سه بعدی (مدالین) : طراحی ویژه ای که در آن نقش ها به صورت برجسته به نظر می آیند.  

طرح مکمل: قسمتی از عدد 1 به صورت ناقص در رو و قسمتی دیگر پشت اسکناس چاپ شده است که این دو قسمت در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد 1 را به صورت کامل نمایش می دهند.  

طرح مخفی: این طرح در چاپ برجسته به صورت مخفی قرار دارد و با قرار دادن اسکناس در راستای چشم به شکل تقریبا افقی، در مقابل نور نمایان خواهد شد.  

چاپ برجسته: این چاپ با سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسایی است و تصویر پرتره امام خمینی (ره) عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی اسکناس به این روش چاپ شده اند.

ریزنوشته (میکروپرینت) : نوشته های بسیار ریزی که با ابزار بزرگنمایی قابل مشاهده هستند و تنها به وسیله دستگاه های چاپ امنیتی چاپ می شوند.  

علامت مخصوص روشندلان: علامت ویژه‌ای که توسط چاپ برجسته ایجاد می‌شود. این علامت در گوشه پایین سمت راست اسکناس برای تشخیص مبلغ توسط روشندلان قرار گرفته است و به آسانی لمس می‌شود.  

واتر مارک: تصویر سه بعدی پرتره امام خمینی(ره) و عدد 1 به صورت روشن در خمیره کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور قابل رویت است.  

نخ امنیتی پنجره‌ای هولوگرافیک: این نخ به شکلی درون کاغذ قرار گرفته است که قسمتی از آن نمایان و قسمتی دیگر در بطن کاغذ مخفی است و با قرار دادن اسکناس در مقابل نور تمام نخ دیده می شود. این نخ دارای پوشش ویژه ای است که در مقابل نور و یا تغییر زاویه دید به صورت هفت رنگ دیده می شود. همچنین بر روی آن عبارت لاتین CBI و نشان بانک مرکزی درج شده است.

شماره سریال: شماره سریال ها با استفاده از مرکب مشکی فلورسنت چاپ شده اند که تحت تابش اشعه ماورابنفش به رنگ زرد تغییر رنگ می دهند.  

پشت اسکناس ۱۰ هزار ریالی جدید نمایی از آرامگاه ابوعلی سینا در همدان ثبت شده است.

منبع: CBI.ir

نظر کاربران

۲ لایک
آخه چاپِ ۱۰۰۰تومنی (۱تومن) چرا باید با یک طرح واحد انجام نشود، زمان زیادی از چاپ ۱تومنی نمیگذرد. البته برای ما مجموعه دارها و مشتاقین شاید جالب باشد اما در سطح کلان موجب تمسخر تمسخر است.
تا یاد داشتیم ۱۰۰ دلاری به همین شکل بوده، آخه تا کِی قراره مدیریت یکپارچه داشته باشیم، کلی پیرزن پیرمرد و.. هستند که همین الآنش هم با این همه تنوعِ اسکناس، اشتباه میکنن، ۱تومنی را جای ۱۰ تومن بهشون می اندازند.
avatar
۲ لایک
با سلام . و سپاس و تشکر از جناب آقای موسوی بابت اطلاعات جز به جز اسکناس های جدید . موفق باشین ان شا؛ الله
avatarنظر خود را ارسال کنید