:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس در تاریخ 28 اردیبهشت 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33)  «اینجا کلیک کنید»

فرفره

درباره فرفره


«فرفره چوبی» یکی از قدیمی ترین اسباب بازی ها است که با حفظ تعادل روی یک نقطه ، حول یک محور می چرخد. به شکل مخروطی کوچک ساخته شده و اغلب به انتهای آن زایده ای برای بستن نخ اضافه می کنند. با چرخاندن نخ به دور فرفره و رها کردن آن بر روی زمین ، فرفره به سرعت شروع به چرخیدن می کند. فرم دوار و حرکت چرخشی آن ، در کنار ماده سازنده آن که چوب است ، روحی نرم و لطیف به این اسباب بازی می بخشد.

فرفره ، دقت و سرعت را که سبب افزایش تحرک و تمرکز می شود را در فرد به کار می گیرد.

فرفره های چوبی

فرفره

این اسباب بازی در میان کودکان و بزرگسالان در سطح آسیا رواج دارد. طراح اندونزیایی به نام «سینگی کارتونو» اشکال متفاوتی از این اسباب بازی را با عنوان «اسباب بازی هایی برای روح» طراحی کرده است.

این اسباب بازی در نواحی مختلف ایران با نام های فرفره ، فرفرک ، مازالاخ ، خول خولی شناخته می شود.

اسباب بازی هایی برای روح ، طراحی شده توسط طراح اندونزیایی به نام سینگی کارتونو

اسباب بازی هایی برای روح ، طراحی شده توسط طراح اندونزیایی به نام سینگی کارتونو


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منابع

  • اسباب بازی های چوبی سنتی در ایران ؛ تداوم فرهنگ بومی / سارا اسد فلسفی زاده ، مهدی محمد زاده / سال 1393 / شماره های 38 و 39
نظر کاربران

avatar
۲ لایک
عالي بود ميشه من سفارش بدم قيمتش چقده
avatar
۳ لایک
خيلى خوبه عالى
avatar
۵ لایک
سلام فرفره می خواهم سفارش بدم نمی شه
avatar
۲ لایک
خیلی باحاله
avatar
۸ لایک
سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین ....
avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.