رومیزی

ساعت های رومیزی در ابتدا کوکی بودند ؛ یعنی برای نشان دادن زمان ، باید هر روز کوک می شدند. بعضی از این ساعت های کوکی رومیزی مجهز به گاه شمار نیز بودند. جابجایی ساعت های پاندولی دیواری به سبب سنگینی و بزرگی بسیار مشکل بود ، همچنین نیاز به ساعتی که قابلیت زنگ زدن در ساعتی معین را داشته باشد بسیار حس می شد در نتیجه ساعت سازان هنر خود را به کار بستند و به ساخت ساعت های کوچکتر که بتوان آن را روی میز قرار داد پرداختند که این خود برای آن ها چالشی فنی به حساب می آمد. چرا که این ساعت ها می توانند نمایش قابل توجهی... ادامه

ساعت های رومیزی در ابتدا کوکی بودند ؛ یعنی برای نشان دادن زمان ، باید هر روز کوک می شدند. بعضی از این ساعت های کوکی رومیزی مجهز به گاه شمار نیز بودند.

جابجایی ساعت های پاندولی دیواری به سبب سنگینی و بزرگی بسیار مشکل بود ، همچنین نیاز به ساعتی که قابلیت زنگ زدن در ساعتی معین را داشته باشد بسیار حس می شد در نتیجه ساعت سازان هنر خود را به کار بستند و به ساخت ساعت های کوچکتر که بتوان آن را روی میز قرار داد پرداختند که این خود برای آن ها چالشی فنی به حساب می آمد. چرا که این ساعت ها می توانند نمایش قابل توجهی برای نشان دادن مهارت های ماهرانه با قیمتی ارزان تر برای تولید باشند.

ساعت رومیزی برخلاف ساعت دیواری که ثانیه شمار ندارد ( البته پاندول حکم ثانیه شمار را دارد ) مجهز به ثانیه شمار می باشد.

ساعت رومیزی


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

 

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...