رادیو گرام

کلمه رادیو گرام ترکیبی از دو واژه رادیو و گرامافون است. در زبان انگلیسی بریتانیایی ، رادیوگرام به وسیله ای گفته می شود که ترکیبی از رادیو و ضبط صوت است و بخشی از مبلمان منزل محسوب می شود. و در زبان انگلیسی آمریکایی در اصطلاح به آن کنسول می گویند. اوج محبوبیت رادیوگرام ها مربوط به دوران پس از جنگ است. این رادیو گرام ها از چوب جلا داده شده با مدل های مختلفی که توسط طراحان برجسته طراحی می شد ، ساخته شده بودند تا با مد روز و مبلمان سال های 1930 همخوانی پیدا کنند. رادیو گرام ابزار سرگرمی گران قیمتی در خانه... ادامه

کلمه رادیو گرام ترکیبی از دو واژه رادیو و گرامافون است. در زبان انگلیسی بریتانیایی ، رادیوگرام به وسیله ای گفته می شود که ترکیبی از رادیو و ضبط صوت است و بخشی از مبلمان منزل محسوب می شود. و در زبان انگلیسی آمریکایی در اصطلاح به آن کنسول می گویند.

رادیوگرام

 

اوج محبوبیت رادیوگرام ها مربوط به دوران پس از جنگ است. این رادیو گرام ها از چوب جلا داده شده با مدل های مختلفی که توسط طراحان برجسته طراحی می شد ، ساخته شده بودند تا با مد روز و مبلمان سال های 1930 همخوانی پیدا کنند.

رادیو گرام ابزار سرگرمی گران قیمتی در خانه به حساب می آمد که دارای بلندگویی بزرگتر از یک رادیوی معمولی بود. به سرعت به ویژگی های رادیو گرام وسعت داده شد از جمله توانایی تعویض خودکار صفحه. این دستگاه قابلیت پذیرش 6 یا 7 عدد صفحه را در خود داشته و آن ها را یکی پس از دیگری تعویض و پخش می کرد.

رادیوگرام بدون پایه

در دهه 1940 و 1950 میلادی رادیو گرام ها ترکیبی از موج جدید FM و رکورد 45 دور در دقیقه و رکورد LP ( ضیط طولانی تربه مدت 23 دقیقه در هر طرف ) بودند.

برای بسیاری از تولید کنندگان ، فروش رادیوگرام بسیار مهم تر از فروش تلویزیون های نوپا بود. مدل های بعد از آن دارای بدنه ای با خطوط زیبا ، صیقلی ، پرداخت شده و زر اندود بودند. در اواخر دهه 1960 با روی کار آمدن ترانزیستور ها در صنعت الکترونیک رفته رفته رادیوگرام منسوخ شد.

 

رادیو گرام در شکلی دیگر


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

 

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک وبسایت تخصصی فروش صنایع دستی ، آنتیک ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و غیره ... می باشد. و هیچگونه فعالیتی در تولید صنایع دستی ندارد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از تولیدکنندگان و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که از نظر تنوع بی نظیر خواهند شد. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.