:: مزایده شماره ۸۴ :: اینجا ضربه بزنید

چهار پایه

درباره چهار پایه


چهارپایه فرم اولیه ای از صندلی می باشد و شباهت زیادی به آن دارد. از یک نشیمنگاه بدون پشتی (برای یک نفر) و بدون جای دست تشکیل شده است. بعضی مدل های آن با یک ، دو و حتی پنج پایه ساخته می شود ولی معمول ترین آن ها با سه یا چهار پایه ساخته میشوند.

در زمان های گذشته ، تنها افرادی که دارای موقعیت اجتماعی برتر بودند از صندلی استفاده می کردند ، در حالی که استفاده از نیمکت و چهار پایه در میان مردم عادی معمول بود.

ثابت شده است که در طول قرن ها ، استفاده از چهارپایه به عنوان وسیله ای کاربردی نه تنها در منزل ، بلکه در مزارع ، آرایشگاه ها . سایر مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به عنوان مثال در مزرعه برای دوشیدن شیر گاو از چهارپایه استفاده می کردند.

امروزه چهارپایه ها در جنس های مختلفی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک و ...ساخته شده و در مدل های گوناگونی چون رستورانی ، مخصوص بار ، تاشو و ... به بازار عرضه می شوند.

چهارپایه

چهارپایه قدیمی


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.