:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل 240 عنوان سکه ، اسکناس و مدال در تاریخ 3 بهمن 1400 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا کلیک کنید

چهار پایه

درباره چهار پایه


چهارپایه فرم اولیه ای از صندلی می باشد و شباهت زیادی به آن دارد. از یک نشیمنگاه بدون پشتی (برای یک نفر) و بدون جای دست تشکیل شده است. بعضی مدل های آن با یک ، دو و حتی پنج پایه ساخته می شود ولی معمول ترین آن ها با سه یا چهار پایه ساخته میشوند.

در زمان های گذشته ، تنها افرادی که دارای موقعیت اجتماعی برتر بودند از صندلی استفاده می کردند ، در حالی که استفاده از نیمکت و چهار پایه در میان مردم عادی معمول بود.

ثابت شده است که در طول قرن ها ، استفاده از چهارپایه به عنوان وسیله ای کاربردی نه تنها در منزل ، بلکه در مزارع ، آرایشگاه ها . سایر مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به عنوان مثال در مزرعه برای دوشیدن شیر گاو از چهارپایه استفاده می کردند.

امروزه چهارپایه ها در جنس های مختلفی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک و ...ساخته شده و در مدل های گوناگونی چون رستورانی ، مخصوص بار ، تاشو و ... به بازار عرضه می شوند.

چهارپایه

چهارپایه قدیمی


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.