:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس ، سکه و مدال یادبود در تاریخ 23 مرداد 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

چهار پایه

درباره چهار پایه


چهارپایه فرم اولیه ای از صندلی می باشد و شباهت زیادی به آن دارد. از یک نشیمنگاه بدون پشتی (برای یک نفر) و بدون جای دست تشکیل شده است. بعضی مدل های آن با یک ، دو و حتی پنج پایه ساخته می شود ولی معمول ترین آن ها با سه یا چهار پایه ساخته میشوند.

در زمان های گذشته ، تنها افرادی که دارای موقعیت اجتماعی برتر بودند از صندلی استفاده می کردند ، در حالی که استفاده از نیمکت و چهار پایه در میان مردم عادی معمول بود.

ثابت شده است که در طول قرن ها ، استفاده از چهارپایه به عنوان وسیله ای کاربردی نه تنها در منزل ، بلکه در مزارع ، آرایشگاه ها . سایر مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به عنوان مثال در مزرعه برای دوشیدن شیر گاو از چهارپایه استفاده می کردند.

امروزه چهارپایه ها در جنس های مختلفی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک و ...ساخته شده و در مدل های گوناگونی چون رستورانی ، مخصوص بار ، تاشو و ... به بازار عرضه می شوند.

چهارپایه

چهارپایه قدیمی


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.