چهار پایه

چهارپایه فرم اولیه ای از صندلی می باشد و شباهت زیادی به آن دارد. از یک نشیمنگاه بدون پشتی (برای یک نفر) و بدون جای دست تشکیل شده است. بعضی مدل های آن با یک ، دو و حتی پنج پایه ساخته می شود ولی معمول ترین آن ها با سه یا چهار پایه ساخته میشوند. در زمان های گذشته ، تنها افرادی که دارای موقعیت اجتماعی برتر بودند از صندلی استفاده می کردند ، در حالی که استفاده از نیمکت و چهار پایه در میان مردم عادی معمول بود. ثابت شده است که در طول قرن ها ، استفاده از چهارپایه به عنوان وسیله ای کاربردی نه تنها در منزل ، بلکه... ادامه

چهارپایه فرم اولیه ای از صندلی می باشد و شباهت زیادی به آن دارد. از یک نشیمنگاه بدون پشتی (برای یک نفر) و بدون جای دست تشکیل شده است. بعضی مدل های آن با یک ، دو و حتی پنج پایه ساخته می شود ولی معمول ترین آن ها با سه یا چهار پایه ساخته میشوند.

در زمان های گذشته ، تنها افرادی که دارای موقعیت اجتماعی برتر بودند از صندلی استفاده می کردند ، در حالی که استفاده از نیمکت و چهار پایه در میان مردم عادی معمول بود.

ثابت شده است که در طول قرن ها ، استفاده از چهارپایه به عنوان وسیله ای کاربردی نه تنها در منزل ، بلکه در مزارع ، آرایشگاه ها . سایر مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به عنوان مثال در مزرعه برای دوشیدن شیر گاو از چهارپایه استفاده می کردند.

امروزه چهارپایه ها در جنس های مختلفی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک و ...ساخته شده و در مدل های گوناگونی چون رستورانی ، مخصوص بار ، تاشو و ... به بازار عرضه می شوند.

 

 

چهارپایه

چهارپایه قدیمی


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...