:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

قاب

درباره قاب


قاب وسیله ای برای نگهداری و محافظت از اشیاء گوناگونی چون آینه ، عکس ، نقاشی و ... می باشد که جنبه زینتی نیز دارد و به شیء جلوه خاصی می بخشد.

یکی از قدیمی ترین قاب های کشف شده ، قابی است چوبی با پرتره مومیایی که از یک آرامگاه مصری مربوط به قرن دوم میلادی به دست آمده است.

قاب ها از جنس های مختلفی همچون چوب و فلز و... ، در ابعاد و اندازه های گوناگون و در انواع رومیزی و دیواری ساخته می شوند. در گذشته بیشتر از چوب ساخته می شدند ، گاهی برای زینت بخشی بیشتر بر روی آن منبت کاری انجام می شده است.

گاهی نیز از فلزاتی چون طلا و نقره و برنز ساخته می شده که به دلیل گران بودن مورد استفاده طبقه مرفه جامعه قرار می گرفت. امروزه قاب هایی به جنس آلومینیوم و پلاستیک نیز تولید می شود.

تفاوت قاب و تابلو در اندازه کوچک قاب و امکان قرارگیری روی میز و طاقچه است که آن را با تابلو متمایز می کند.

قاب عکس ، قاب آینه

قاب آینه


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.