لوازم چوبی

« چوب » از مصالحی است که همواره به وفور در دسترس بشر بوده و نقش پر رنگی را در زندگی انسان بازی کرده است. از گذشته های بسیار دور که انسان بعد از دوران غارنشینی از آن برای ساخت سرپناه استفاده می کرد تا به امروز که در مدرن ترین دکوراسیون داخلی و چیدمان های امروزی و لوازم کاربردی و تزئینی رد و نشان چوب به خوبی قابل مشاهده است ؛ به طوری که حتی نمی توان خانه ای را بدون وسایل چوبی تصور کرد و به طور قطع می توان گفت که حتی با وجود وسایل مدرن هنوز هم چوب سرآمد است و از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار...ادامه

« چوب » از مصالحی است که همواره به وفور در دسترس بشر بوده و نقش پر رنگی را در زندگی انسان بازی کرده است. از گذشته های بسیار دور که انسان بعد از دوران غارنشینی از آن برای ساخت سرپناه استفاده می کرد تا به امروز که در مدرن ترین دکوراسیون داخلی و چیدمان های امروزی و لوازم کاربردی و تزئینی رد و نشان چوب به خوبی قابل مشاهده است ؛ به طوری که حتی نمی توان خانه ای را بدون وسایل چوبی تصور کرد و به طور قطع می توان گفت که حتی با وجود وسایل مدرن هنوز هم چوب سرآمد است و از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار می رود.

چوب و لوازم چوبی در خانه احساس آرامش خاصی را در وجود انسان ایجاد می کند چرا که نماینده ای از طبیعت در خانه است.

از بهترین چوب هایی که برای ساخت لوازم چوبی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چوب های بلوط ، راش ، افرا ، آبنوس ، چنار و... می باشند.

کاربرد مواد و مصالحی مانند فلزات ، پلاستیک ها و... نتوانسته موجب فراموشی این متریال شود و در کنار سایر مواد و متریال مصنوعی ، هنوز نقش قابل توجهی را در دکوراسیون منزل ایفا می کند.


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com