:: لیست جدید ۲ مهر ::  اینجا ضربه بزنید

:: مزایده جدید شماره ۶۱ :: اینجا ضربه بزنید

زیر سیگاری

درباره زیر سیگاری


زیر سیگاری ، ظرفی مخصوص برای ریختن خاکستر و فیلتر ته سیگار و ... می باشد. بر روی آن جایی برای قرار دادن سیگار روشن نیز وجود دارد. معمولا از شیشه ، پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ، سفال ، فلز و یا سنگ ساخته می شود.

بعد از جنگ جهانی دوم بود که با افزایش تولید سیگار های فیلتر دار ، نیاز به جمع آوری این فیلتر های تجزیه ناپذیر شد. در سال 1926 میلادی بود که زیرسیگاری به مصرف عموم رسید و از ملزومات کشیدن سیگار شد. در شکل های جدیدتر ویژگی های خاصی به آن ها اضافه شد مثلا جایی برای فندک و حتی رادیو در کنار آن تعبیه گردید.

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک ، آنتیک

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

سیگار در ایران

بذر توتون سیگار در حدود نود سال پیش توسط شخصی ارمنی به نام «حکیم فانوس» از ترکیه به ایران وارد و کشت آن در گیلان رایج شد. 

استعمال توتون و تنباکو تا زمان ناصرالدین شاه به وسیله چپق و قلیان انجام می شد ؛ تا این که دو شخص روسی به نام های الکساندر و سروپ از روسیه به تهران آمده و دو مغازه سیگار فروشی در سبزه میدان و جبه خانه باز کرده و اقدام به تهیه و فروش سیگار نمودند.
در زمان حکومت پهلوی بود که سیگارهای فیلتر دار به ایران وارد شد و می توان گفت که استفاده از زیر سیگاری نیز در همین دوران رایج گشت.


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatar
۰ لایک
شما خرید هم دارید
avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.