:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

زیر سیگاری

درباره زیر سیگاری


زیر سیگاری ، ظرفی مخصوص برای ریختن خاکستر و فیلتر ته سیگار و ... می باشد. بر روی آن جایی برای قرار دادن سیگار روشن نیز وجود دارد. معمولا از شیشه ، پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ، سفال ، فلز و یا سنگ ساخته می شود.

بعد از جنگ جهانی دوم بود که با افزایش تولید سیگار های فیلتر دار ، نیاز به جمع آوری این فیلتر های تجزیه ناپذیر شد. در سال 1926 میلادی بود که زیرسیگاری به مصرف عموم رسید و از ملزومات کشیدن سیگار شد. در شکل های جدیدتر ویژگی های خاصی به آن ها اضافه شد مثلا جایی برای فندک و حتی رادیو در کنار آن تعبیه گردید.

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک ، آنتیک

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

سیگار در ایران

بذر توتون سیگار در حدود نود سال پیش توسط شخصی ارمنی به نام «حکیم فانوس» از ترکیه به ایران وارد و کشت آن در گیلان رایج شد. 

استعمال توتون و تنباکو تا زمان ناصرالدین شاه به وسیله چپق و قلیان انجام می شد ؛ تا این که دو شخص روسی به نام های الکساندر و سروپ از روسیه به تهران آمده و دو مغازه سیگار فروشی در سبزه میدان و جبه خانه باز کرده و اقدام به تهیه و فروش سیگار نمودند.
در زمان حکومت پهلوی بود که سیگارهای فیلتر دار به ایران وارد شد و می توان گفت که استفاده از زیر سیگاری نیز در همین دوران رایج گشت.


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatar
۰ لایک
شما خرید هم دارید
avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.