زیر سیگاری

زیرسیگاری ، ظرفی مخصوص برای ریختن خاکستر و فیلتر ته سیگار و ... می باشد. بر روی آن جایی برای قرار دادن سیگار روشن نیز وجود دارد. معمولا از شیشه ، پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ، سفال ، فلز و یا سنگ ساخته می شود. بعد از جنگ جهانی دوم بود که با افزایش تولید سیگار های فیلتر دار ، نیاز به جمع آوری این فیلتر های تجزیه ناپذیر شد. در سال 1926 میلادی بود که زیرسیگاری به مصرف عموم رسید و از ملزومات کشیدن سیگار شد. در شکل های جدیدتر ویژگی های خاصی به آن ها اضافه شد مثلا جایی برای فندک و حتی رادیو در کنار آن تعبیه... ادامه

زیرسیگاری ، ظرفی مخصوص برای ریختن خاکستر و فیلتر ته سیگار و ... می باشد. بر روی آن جایی برای قرار دادن سیگار روشن نیز وجود دارد. معمولا از شیشه ، پلاستیک مقاوم در برابر حرارت ، سفال ، فلز و یا سنگ ساخته می شود.

بعد از جنگ جهانی دوم بود که با افزایش تولید سیگار های فیلتر دار ، نیاز به جمع آوری این فیلتر های تجزیه ناپذیر شد. در سال 1926 میلادی بود که زیرسیگاری به مصرف عموم رسید و از ملزومات کشیدن سیگار شد. در شکل های جدیدتر ویژگی های خاصی به آن ها اضافه شد مثلا جایی برای فندک و حتی رادیو در کنار آن تعبیه گردید.

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک

زیرسیگاری به همراه رادیو و فندک

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

زیرسیگاری ، از جنس برنج ، مرصع کاری شده با سنگ های قیمتی

سیگار در ایران

بذر توتون سیگار در حدود نود سال پیش توسط شخصی ارمنی به نام « حکیم فانوس » از ترکیه به ایران وارد و کشت آن در گیلان رایج شد. 

استعمال توتون و تنباکو تا زمان ناصرالدین شاه به وسیله چپق و قلیان انجام می شد ؛ تا این که دو شخص روسی به نام های الکساندر و سروپ از روسیه به تهران آمده و دو مغازه سیگار فروشی در سبزه میدان و جبه خانه باز کرده و اقدام به تهیه و فروش سیگار نمودند.
در زمان حکومت پهلوی بود که سیگار های فیلتر دار به ایران وارد شد و می توان گفت که استفاده از زیرسیگاری نیز در همین دوران رایج گشت.


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...

avatarنظر خود را ارسال کنید