:: لیست جدید ۲ مهر ::  اینجا ضربه بزنید

:: مزایده جدید شماره ۶۱ :: اینجا ضربه بزنید

دومینو

درباره دومینو


«دومینو» یک بازی بسیار خوب و غیرقابل پیش بینی می باشد ؛ از قطعه های کوچک مستطیل شکل کوچکی تشکیل شده که هرکدام با خطی به دو مربع کنار هم تقسیم شده و بر روی هر مربع ، 0 ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 یا 6 نقطه وجود دارد. یک دست دومینو ، معمولا از 28 عدد قطعه تشکیل شده است.

دومینو (بیاض)

دومینو (بیاض)

بر اساس مدارک و نوشته های تائید شده ، تاریخچه این بازی به سال 1120 میلادی (سلسله سونگ) در چین باز می گردد. دومینوی چینی از 32 قطعه تشکیل شده بود. در اوایل قرن 18 میلادی ، دومینو به اروپا راه پیدا کرد و برای اولین بار در ایتالیا دیده شد. این بازی در فرهنگ اروپایی تغییر کرد و شامل 28 قطعه شد.

این بازی در اواخر قرن هجدهم از ایتالیا به فرانسه و از آنجا به انگلستان و سپس به دیگر کشورها از جمله ایران راه پیدا کرد.

دومینوهایی از جنس عاج در قرن 19 میلادی در روستایی در انگلستان یافت شده است. این بازی شامل ساختن زنجیره ای از قطعات دومینو است. بازی با یک قطعه دومینو شروع شده و قطعات دیگر به دفعات به آن اضافه می شود به این ترتیب که برای اضافه کردن قطعه جدید باید یکی از مربع‌های آن ، با مربع دیگر جفت شود یعنی هر دو مربع تعداد یکسانی نقطه داشته باشند. بازیکنان با تعداد قطعات مساوی بازی را شروع کرده و در نهایت برنده کسی است که زودتر قطعه های دومینو را مصرف کند.

دومینویی از جنس عاج ، جعبه از چوب آبنوس ، مربوط به سال 1800 میلادی

دومینویی از جنس عاج ، جعبه از چوب آبنوس ، مربوط به سال 1800 میلادی

بازی دومینو

بازی دومینو


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.