:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

دومینو

درباره دومینو


«دومینو» یک بازی بسیار خوب و غیرقابل پیش بینی می باشد ؛ از قطعه های کوچک مستطیل شکل کوچکی تشکیل شده که هرکدام با خطی به دو مربع کنار هم تقسیم شده و بر روی هر مربع ، 0 ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 یا 6 نقطه وجود دارد. یک دست دومینو ، معمولا از 28 عدد قطعه تشکیل شده است.

دومینو (بیاض)

دومینو (بیاض)

بر اساس مدارک و نوشته های تائید شده ، تاریخچه این بازی به سال 1120 میلادی (سلسله سونگ) در چین باز می گردد. دومینوی چینی از 32 قطعه تشکیل شده بود. در اوایل قرن 18 میلادی ، دومینو به اروپا راه پیدا کرد و برای اولین بار در ایتالیا دیده شد. این بازی در فرهنگ اروپایی تغییر کرد و شامل 28 قطعه شد.

این بازی در اواخر قرن هجدهم از ایتالیا به فرانسه و از آنجا به انگلستان و سپس به دیگر کشورها از جمله ایران راه پیدا کرد.

دومینوهایی از جنس عاج در قرن 19 میلادی در روستایی در انگلستان یافت شده است. این بازی شامل ساختن زنجیره ای از قطعات دومینو است. بازی با یک قطعه دومینو شروع شده و قطعات دیگر به دفعات به آن اضافه می شود به این ترتیب که برای اضافه کردن قطعه جدید باید یکی از مربع‌های آن ، با مربع دیگر جفت شود یعنی هر دو مربع تعداد یکسانی نقطه داشته باشند. بازیکنان با تعداد قطعات مساوی بازی را شروع کرده و در نهایت برنده کسی است که زودتر قطعه های دومینو را مصرف کند.

دومینویی از جنس عاج ، جعبه از چوب آبنوس ، مربوط به سال 1800 میلادی

دومینویی از جنس عاج ، جعبه از چوب آبنوس ، مربوط به سال 1800 میلادی

بازی دومینو

بازی دومینو


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.