جعبه سیگار

سیگار اولین بار در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت و در آغاز ژستی برای افراد با فرهنگ بود. اما کشیدن آن به سرعت گسترش یافت. با رواج سیگار ، ابزار و وسایل جدیدی همچون جعبه نگهداری سیگار ساخته شد. جعبه سیگار جعبه سیگار به همراه فندک « جعبه سیگار » محفظه ای محکم است که برای ذخیره تعداد کمی سیگار و جلوگیری از شکستن و خرد شدن آن ها را مورد استفاده قرار می گیرد. جعبه ای صاف است که معمولا از فلز ساخته شده و به طور متقارن به دو قسمت تقسیم می شود. هر نیمه یک ردیف سیگار را به وسیله یک بند الاستیک نگهداری... ادامه

سیگار ، جعبه سیگار

سیگار اولین بار در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت و در آغاز ژستی برای افراد با فرهنگ بود. اما کشیدن آن به سرعت گسترش یافت.

با رواج سیگار ، ابزار و وسایل جدیدی همچون جعبه نگهداری سیگار ساخته شد.

جعبه سیگار

جعبه سیگار

جعبه سیگار به  همراه فندک

جعبه سیگار به همراه فندک

« جعبه سیگار » محفظه ای محکم است که برای ذخیره تعداد کمی سیگار و جلوگیری از شکستن و خرد شدن آن ها را مورد استفاده قرار می گیرد. 
جعبه ای صاف است که معمولا از فلز ساخته شده و به طور متقارن به دو قسمت تقسیم می شود. هر نیمه یک ردیف سیگار را به وسیله یک بند الاستیک نگهداری می شوند. برخی از جعبه سیگار ها ، جعبه های ساده ای است که برای حفظ بسته های سیگار مورد استفاده قرار می گیرند. در شکل های جدیدتر ، ویژگی های خاصی به آن ها اضافه شده مثلا در بعضی از آن ها فندک یا زیر سیگاری تعبیه شده است.

جعبه سیگار از لوازم جانبی مد روز در فرهنگ سیگار کشیدن محسوب می شود. به همین سبب، آن ها را از فلزات گرانبهایی ساخته و رویشان را با حکاکی های هنری می آراستند و گاهی آن ها را جواهر نشان نیز می کردند.

در ایران جعبه سیگار های زیبایی از چوب که خاتم یا منبت کاری شده بودند و یا فلزات گرانبهایی چون طلا و نقره که کنده کاری یا ملیله کاری می شدند ساخته می شد.


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...

avatarنظر خود را ارسال کنید