:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس در تاریخ 28 اردیبهشت 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33)  «اینجا کلیک کنید»

کیف سنتی

درباره کیف سنتی


گلیم و جاجیم از گذشته به عنوان زیر انداز مورد استفاده قرار گرفته اند. چندی است که از آن ها برای ساخت کیف نیز بهره می برند. این کیف های سنتی با طرح های چشم نواز خود حسی نوستالژیک را در انسان ایجاد می کنند.
کیف های سنتی در انواع گوناگون ( مانند کیف پول ، کیف دستی ، کیف رودوشی و ... ) طراحی و با دست دوخته می شوند.

کیف سنتی

برای تهیه یک کیف سنتی می توان از پارچه های سنتی همچون گلیم ، جاجیم و حتی ترمه نیز استفاده کرد.

دوخت یک کیف سنتی بسیار ساده است ؛ برای این کار باید پارچه مورد نظر را به اندازه دلخواه بریده و پشت آن را لایه حریر می چسبانیم ، سپس آن را تا جایی که برای برگرداندن درِ کیف مد نظر گرفته شده تا زده و دو طرف آن را می دوزیم.
پارچه ای دیگر برای آستری داخل کیف را به همان اندازه برش زده و مطابق پارچه اصلی تا زده و دو طرف آن را می دوزیم. ( بنا به سلیقه می توان جیب هم برای آستری در نظر گرفته و دوخته شود. ) پارچه آستری دوخته و آماده شده را به لبه های کیف دوخته و داخل کیف فیکس می کنیم. سپس بنا به سلیقه برای آن زیپ دوخته یا دکمه ای برای بستن در کیف بر روی آن می دوزیم.

اگر اندازه کیف بزرگ باشد و بخواهیم آن را بر روی دوش بیاندازیم ، بندی برای آن تهیه و به آن وصل می کنیم.

بعضی برای استحکام و همچنین زیبایی بیشتر از چرم نیز در دوخت این کیف های سنتی و زیبا استفاده می کنند.

کیف پول سنتی چرم دوزی شده

کیف پول سنتی چرم دوزی شده

کیف کوله سنتی


تحقیق و گردآوری:

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.