کیف سنتی

گلیم و جاجیم از گذشته به عنوان زیر انداز مورد استفاده قرار گرفته اند. چندی است که از آن ها برای ساخت کیف نیز بهره می برند. این کیف های سنتی با طرح های چشم نواز خود حسی نوستالژیک را در انسان ایجاد می کنند. کیف های سنتی در انواع گوناگون ( مانند کیف پول ، کیف دستی ، کیف رودوشی و ... ) طراحی و با دست دوخته می شوند. برای تهیه یک کیف سنتی می توان از پارچه های سنتی همچون گلیم ، جاجیم و حتی ترمه نیز استفاده کرد. دوخت یک کیف سنتی بسیار ساده است ؛ برای این کار باید پارچه مورد نظر را به اندازه دلخواه بریده و پشت... ادامه

گلیم و جاجیم از گذشته به عنوان زیر انداز مورد استفاده قرار گرفته اند. چندی است که از آن ها برای ساخت کیف نیز بهره می برند. این کیف های سنتی با طرح های چشم نواز خود حسی نوستالژیک را در انسان ایجاد می کنند.
کیف های سنتی در انواع گوناگون ( مانند کیف پول ، کیف دستی ، کیف رودوشی و ... ) طراحی و با دست دوخته می شوند.

کیف سنتی

برای تهیه یک کیف سنتی می توان از پارچه های سنتی همچون گلیم ، جاجیم و حتی ترمه نیز استفاده کرد.

دوخت یک کیف سنتی بسیار ساده است ؛ برای این کار باید پارچه مورد نظر را به اندازه دلخواه بریده و پشت آن را لایه حریر می چسبانیم ، سپس آن را تا جایی که برای برگرداندن درِ کیف مد نظر گرفته شده تا زده و دو طرف آن را می دوزیم.
پارچه ای دیگر برای آستری داخل کیف را به همان اندازه برش زده و مطابق پارچه اصلی تا زده و دو طرف آن را می دوزیم. ( بنا به سلیقه می توان جیب هم برای آستری در نظر گرفته و دوخته شود. ) پارچه آستری دوخته و آماده شده را به لبه های کیف دوخته و داخل کیف فیکس می کنیم. سپس بنا به سلیقه برای آن زیپ دوخته یا دکمه ای برای بستن در کیف بر روی آن می دوزیم.

اگر اندازه کیف بزرگ باشد و بخواهیم آن را بر روی دوش بیاندازیم ، بندی برای آن تهیه و به آن وصل می کنیم.

بعضی برای استحکام و همچنین زیبایی بیشتر از چرم نیز در دوخت این کیف های سنتی و زیبا استفاده می کنند.

کیف پول سنتی چرم دوزی شده

کیف پول سنتی چرم دوزی شده

کیف کوله سنتی


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...