:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس در تاریخ 28 اردیبهشت 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33)  «اینجا کلیک کنید»

ساعت مچی

درباره ساعت مچی


مفهوم ساعت مچی به تولید ساعت های بسیار قدیمی به شکل دستبند در قرن 16 می رسد. الیزابت اول در سال 1571م. یک ساعت مچی از رابرت دادلی دریافت کرد که بر دست بسته می شد. قدیمی ترین ساعت مچی دست ساز به شکل دستبند در سال 1806 م. ساخته و به ژوزفین بوهارنه همسر ناپلئون داده شده است.

از همان ابتدا، این ساعت های دستبندی تقریبا به طور انحصاری مرد استفاده بانوان قرار می گرفت ، در حالی که مردان تا اوایل قرن بیستم از ساعت های جیبی استفاده می کردند.

در طول جنگ جهانی اول ، استفاده از ساعت مچی در میان افسران ارتش رایج گردید.

ساعت مچی والتهم ، مورد استفاده سربازان در جنگ جهانی اول ، موزه ساعت آلمان

ساعت مچی والتهم ، مورد استفاده سربازان در جنگ جهانی اول ، موزه ساعت آلمان

در اروپا ، شرکت Girard-Perregaux و دیگر سازندگان ساعت سوئیس در حدود 1880 م. شروع به عرضه ساعت های مچی برای افسران دریایی آلمان کردند.

مدل های اولیه ساعت های جیبی با بند چرمی بودند ، اما در اوایل قرن بیستم ساعت ها شکل جدیدی به خود گرفتند. هانس ویلسدورف در سال 1905 م. به لندن نقل مکان کرد و به همراه برادرش، ساعت هایی با کیفیت خوب و قیمت مناسب تولید کردند. این شرکت بعدها Rolex نامیده شد.

از مدل های اولیه ساعت مچی

از مدل های اولیه ساعت مچی

در سال 1917 م. بریتانیا شروع به ارسال ساعت های دست ساز به جنگجویان کرد. ساعت هایی که در طول جنگ تولید شدند، با شمارنده های درخشان و شیشه ای غیرقابل شکست طراحی شده بودند. در پایان جنگ ، تقریبا تمام مردانی که در معرض جنگ قرار داشتند ، ساعت مچی به دست داشتند. این ساعت ها به زودی وارد دنیای مد شدند. تا سال 1930 م. نسبت استفاده از ساعت های مچی به جیبی 50 تا 1 بود.

از معروف ترین برند های ساعت می توان به روکس ، سیکو ، کاسیو ، تیسوت و ... اشاره کرد.


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.