:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس در تاریخ 28 اردیبهشت 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33)  «اینجا کلیک کنید»

کیف دستی

درباره کیف دستی


کیف های دستی معمولا برای نگهداری و حمل وسایل شخصی نظیر لوازم آرایش ، تلفن همراه ، برس ، دسته کلید ، کیف پول ، سکه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

این کیف ها در جنس ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند و در فرم و شکل های خاصی طراحی می شوند. 

کیف پول ، فرانسه ، 1710-1690 میلادی / در طول قرن 17 و 18 میلادی قمار و کارت بازی ، سرگرمی مورد علاقه زنان و مردان به شمار می آمد و این کیف ها هنگام بازی مورد استفاده قرار می گرفت.

کیف پول ، فرانسه ، 1710-1690 میلادی/ در طول قرن 17 و 18 میلادی قمار و کارت بازی ، سرگرمی مورد علاقه زنان و مردان به شمار می آمد و این کیف ها هنگام بازی مورد استفاده قرار می گرفت.

کیف ، انگلستان ، اواخر قرن 16 تا اوایل قرن 17 میلادی ، محل نگهداری : موزه متروپولیتن

کیف ، انگلستان ، اواخر قرن 16 تا اوایل قرن 17 میلادی ، محل نگهداری : موزه متروپولیتن

(جزئیات عکس بالا ) ، ساتن رودوزی شده با ابریشم ، رشته های نازک طلا ، گلابتون و مروارید

(جزئیات عکس بالا ) ، ساتن رودوزی شده با ابریشم ، رشته های نازک طلا ، گلابتون و مروارید

در قرن شانزدهم میلادی بود که استفاده از کیف های دستی با استفاده از مواد قابل دسترسی همچون چرم رایج شد ، به این کیف ها طنابی وصل می شد که می توانستند بدین وسیله آن را بر دوش خود حمل کنند. در طول این مدت کیف های پارچه ای بزرگتر نیز ساخته شد که آن را به طور مورب بر گردن می انداختند ، این کیف بیشتر مورد استفاده مسافران قرار می گرفت. 

تا زمان انقلاب فرانسه مردان نیز با خود کیف دستی حمل می کردند، پس از آن اما مد مردانه روی به سادگی گذاشت و کیف تنها به وسیله ای زنانه تبدیل شد. 

کیف پول هایی مردانه ، چین ، مربوط به سلسله چینگ ، اواخر قرن 19 میلادی ، محل نگهداری : موزه هنرهای زیبای بوستون

کیف پول هایی مردانه ، چین ، مربوط به سلسله چینگ ، اواخر قرن 19 میلادی ، محل نگهداری : موزه هنرهای زیبای بوستون


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.