:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

بوفه

درباره بوفه


بوفه ، ویترینی از جنس چوب با نمایی از شیشه است که برای به نمایش گذاشتن اشیای گرانبها و همچنین حفظ و نگهداری آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشه دیوار قرار می گیرد و اشیاء درون آن از سه طرف و یا صرفا از روبرو قابل مشاهده است.

بعضی از آن ها برای محافظت بیشتر دارای قفل می باشند. بر روی بعضی از آن ها از داخل در قسمت پشت آینه ای نصب شده تا قسمت پشت اشیا نیز قابل مشاهده گردد.

این بوفه ها که به ویترین فرانسوی معروف هستند در قرن هجدهم میلادی در فرانسه معرفی و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی در میان آن ها بسیار محبوبیت پیدا کرد. اغلب بوفه هایشان دارای پایه هایی نقاشی شده از جنس برنز به رنگ طلایی می باشند.

در ایران نیز در دوره قاجار و پهلوی ، بوفه در میان اشراف و ثروتمندان مورد استفاده قرار گرفت ؛ بر روی چوب آن از هنر منبت کاری برای تزئینات بیشتر استفاده می شده است. امروزه استفاده از بوفه در میان مردم جامعه بسیار رواج پیدا کرده است.

بوفه ، آنتیک

بوفه آنتیک ، ساخت فرانسه


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.