بوفه

درباره بوفه


بوفه ، ویترینی از جنس چوب با نمایی از شیشه است که برای به نمایش گذاشتن اشیای گرانبها و همچنین حفظ و نگهداری آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشه دیوار قرار می گیرد و اشیاء درون آن از سه طرف و یا صرفا از روبرو قابل مشاهده است.

بعضی از آن ها برای محافظت بیشتر دارای قفل می باشند. بر روی بعضی از آن ها از داخل در قسمت پشت آینه ای نصب شده تا قسمت پشت اشیا نیز قابل مشاهده گردد.

این بوفه ها که به ویترین فرانسوی معروف هستند در قرن هجدهم میلادی در فرانسه معرفی و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی در میان آن ها بسیار محبوبیت پیدا کرد. اغلب بوفه هایشان دارای پایه هایی نقاشی شده از جنس برنز به رنگ طلایی می باشند.

در ایران نیز در دوره قاجار و پهلوی ، بوفه در میان اشراف و ثروتمندان مورد استفاده قرار گرفت ؛ بر روی چوب آن از هنر منبت کاری برای تزئینات بیشتر استفاده می شده است. امروزه استفاده از بوفه در میان مردم جامعه بسیار رواج پیدا کرده است.

بوفه ، آنتیک

بوفه آنتیک ، ساخت فرانسه


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatar ارسال نظر

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
فروشگاه اینترنتی ایران آنتیک و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال یادبود ، اسکناس ایرانی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء قیمتی و کلکسیونی ، سکه قدیمی ، اسکناس قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.