بوفه

بوفه ، ویترینی از جنس چوب با نمایی از شیشه است که برای به نمایش گذاشتن اشیای گرانبها و همچنین حفظ و نگهداری آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشه دیوار قرار می گیرد و اشیاء درون آن از سه طرف و یا صرفا از روبرو قابل مشاهده است. بعضی از آن ها برای محافظت بیشتر دارای قفل می باشند. بر روی بعضی از آن ها از داخل در قسمت پشت آینه ای نصب شده تا قسمت پشت اشیا نیز قابل مشاهده گردد. این بوفه ها که به ویترین فرانسوی معروف هستند در قرن هجدهم میلادی در فرانسه معرفی و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی در میان آن... ادامه

بوفه ، ویترینی از جنس چوب با نمایی از شیشه است که برای به نمایش گذاشتن اشیای گرانبها و همچنین حفظ و نگهداری آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشه دیوار قرار می گیرد و اشیاء درون آن از سه طرف و یا صرفا از روبرو قابل مشاهده است.

بعضی از آن ها برای محافظت بیشتر دارای قفل می باشند. بر روی بعضی از آن ها از داخل در قسمت پشت آینه ای نصب شده تا قسمت پشت اشیا نیز قابل مشاهده گردد.

این بوفه ها که به ویترین فرانسوی معروف هستند در قرن هجدهم میلادی در فرانسه معرفی و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی در میان آن ها بسیار محبوبیت پیدا کرد. اغلب بوفه هایشان دارای پایه هایی نقاشی شده از جنس برنز به رنگ طلایی می باشند.

در ایران نیز در دوره قاجار و پهلوی ، بوفه در میان اشراف و ثروتمندان مورد استفاده قرار گرفت ؛ بر روی چوب آن از هنر منبت کاری برای تزئینات بیشتر استفاده می شده است. امروزه استفاده از بوفه در میان مردم جامعه بسیار رواج پیدا کرده است.

 

بوفه

 


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...