:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33) در حال برگزاری است «اینجا کلیک کنید»

:: اطلاع رسانی :: در ادامه بروزرسانی قیمت‌های کارشناسی، قیمت سکه‌های فرانسه ، ایتالیا ، سوئد و انگلستان بروزرسانی شد. جهت مشاهده اینجا ضربه بزنید

آپارات

درباره آپارات


آپارات دستگاهی نوری - مکانیکی برای پخش فیلم می باشد ؛ به این ترتیب که فیلم ویدیویی را به وسیله یک منبع نوری با بزرگنمایی بر روی صفحه نمایش یا پرده به نمایش در می آورد.

نام وبسایت اشتراک ویدئو ایرانی «آپارات aparat.com» نیز از نام این دستگاه گرفته شده است.

به این دستگاه فیلم پروژکتور یا مووی پروژکتور نیز گفته می شود. به فردی که اپراتوری دستگاه را برعهده دارد «آپارات چی» می گویند.

اولین فیلم پروژکتور ، «زئوپراکسیسکوپ» بود که در سال 1879 م. توسط مخترع بریتانیایی «ادوارد مایبریج» ساخته شد. شیوه کار این دستگاه به این ترتیب بود که تصاویر را از دیسک های شیشه ای چرخان با توالی سریع، پخش می کرد تا حس حرکت را به بیننده القا کند.

در سال 1888 م. «لویی ل پرنس» دستگاهی با 16 لنز که ترکیبی بود از دوربین فیلم برداری و پروژکتور ساخت و از آن برای ضبط اولین تصاویر متحرک فیلم خود به نام چشم انداز باغ روندهی استفاده کرد. این فیلم کوتاه و صامت ، نخستین ویدئو بازمانده در دنیا می باشد.

برادران لومیر اختراع اولین دستگاه فیلم پروژکتور را به نام خود ثبت کردند و اولین فیلم شان را در سال 1894 م. تحت عنوان کارگران در حال خروج از کارخانه لومیر ساختند. این فیلم ها در یک نمایشگاه ، به وسیله فیلم پروژکتور ، روی پرده بزرگی به ابعاد 16 در 21 متر به نمایش درآمد.

دستگاه آپارات

دستگاه آپارات


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatar
۰ لایک
عالی
avatar
۰ لایک
خیلی کاربردی
avatarنظر خود را ارسال کنید
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.