میز تحریر

میز تحریر، سطح چوبی پایه دار برای خواندن و نوشتن است و از آن برای انجام کار های شخصی ، امور اداری ، نگارش و غیره استفاده می شود. این میزها معمولا دارای یک یا چند کشو برای نگهداری وسایل و لوازم مورد نیاز می باشند. با مشاهده نقاشی های بدست آمده از قرون وسطی پی می بریم که در آن زمان میزهایی برای نوشتن ، طراحی و ساخته شده بودند. میز های این دوران به دلیل حجم و سنگینی کتاب ها ساختاری عظیم داشتند و بعضی از آن ها برای سهولت در خواندن و همچنین نوشتن به صورت شیب دار ساخته می شدند. میز تحریر میز تحریر دوران گوتیک... ادامه

میز تحریر، سطح چوبی پایه دار برای خواندن و نوشتن است و از آن برای انجام کار های شخصی ، امور اداری ، نگارش و غیره استفاده می شود. این میزها معمولا دارای یک یا چند کشو برای نگهداری وسایل و لوازم مورد نیاز می باشند.

با مشاهده نقاشی های بدست آمده از قرون وسطی پی می بریم که در آن زمان میزهایی برای نوشتن ، طراحی و ساخته شده بودند. میز های این دوران به دلیل حجم و سنگینی کتاب ها ساختاری عظیم داشتند و بعضی از آن ها برای سهولت در خواندن و همچنین نوشتن به صورت شیب دار ساخته می شدند.

میز تحریر

میز تحریر

میز تحریر دوران گوتیک

میز تحریر دوران گوتیک

میز تحریر ها در ابتدا در صومعه ها و دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت و تا پیدایش چاپگرها به عنوان وسیله ای مهم جهت رونویسی از سایر کتاب ها مورد استفاده قرار میگرفت.

از دوره رنسانس به بعد و با معرفی صنعت چاپ مصادف کتاب ها بیشتر و از حجم آن ها کاسته شد ، به طوری که دیگر نیازی به آن میزهای بزرگ و شیب دار نبود ؛ میزها ساختاری ظریف تر پیدا کردند و کشو های بیشتری برای نگهداری قلم و وسایل مورد نیاز بر آن تعبیه شد.

با گذشت زمان میز ها نیز شکل های مختلفی به خود گرفتند. امروزه میز های تحریر در اندازه های کوچکتر ، زیباتر و همچنین دارای فضای کوچک و بزرگ متعددی می باشند و در بیشتر مواقع جنبه زینتی آن به جنبه کاربردی آن می چربد.

میز تحریر های امروزی کاربرد و اسامی مختلفی دارند که بنا به کاربردشان در شکل های متفاوتی ساخته می شوند. مانند میز تحریر کتابخانه دار ، میز تحریر پایه کوتاه ( نشسته ) ، میز تحریر تاشو و ....

میز تحریر پایه کوتاه ، برگرفته از مرقع گلشن ، 1624-1582 میلادی

میز تحریر پایه کوتاه ، برگرفته از مرقع گلشن ، 1624-1582 میلادی

 

میز تحریر


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

هنوز نظری ثبت نشده...

avatarنظر خود را ارسال کنید