:: لیست جدید ۸ مهر ::  اینجا ضربه بزنید

:: لیست مزایده شماره ۶۲ :: اینجا ضربه بزنید

میز تحریر

درباره میز تحریر


میز تحریر، سطح چوبی پایه دار برای خواندن و نوشتن است و از آن برای انجام کار های شخصی ، امور اداری ، نگارش و غیره استفاده می شود. این میزها معمولا دارای یک یا چند کشو برای نگهداری وسایل و لوازم مورد نیاز می باشند.

با مشاهده نقاشی های بدست آمده از قرون وسطی پی می بریم که در آن زمان میزهایی برای نوشتن ، طراحی و ساخته شده بودند. میز های این دوران به دلیل حجم و سنگینی کتاب ها ساختاری عظیم داشتند و بعضی از آن ها برای سهولت در خواندن و همچنین نوشتن به صورت شیب دار ساخته می شدند.

میز تحریر

میز تحریر ، آنتیک

میز تحریر دوران گوتیک

میز تحریر دوران گوتیک ، آنتیک

میز تحریرها در ابتدا در صومعه ها و دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت و تا پیدایش چاپگرها به عنوان وسیله ای مهم جهت رونویسی از سایر کتاب ها مورد استفاده قرار میگرفت.

از دوره رنسانس به بعد و با معرفی صنعت چاپ مصادف کتاب ها بیشتر و از حجم آن ها کاسته شد ، به طوری که دیگر نیازی به آن میزهای بزرگ و شیب دار نبود ؛ میزها ساختاری ظریف تر پیدا کردند و کشو های بیشتری برای نگهداری قلم و وسایل مورد نیاز بر آن تعبیه شد.

با گذشت زمان میز ها نیز شکل های مختلفی به خود گرفتند. امروزه میز های تحریر در اندازه های کوچکتر ، زیباتر و همچنین دارای فضای کوچک و بزرگ متعددی می باشند و در بیشتر مواقع جنبه زینتی آن به جنبه کاربردی آن می چربد.

میز تحریر های امروزی کاربرد و اسامی مختلفی دارند که بنا به کاربردشان در شکل های متفاوتی ساخته می شوند. مانند میز تحریر کتابخانه دار ، میز تحریر پایه کوتاه ( نشسته ) ، میز تحریر تاشو و ....

میز تحریر پایه کوتاه ، برگرفته از مرقع گلشن ، 1624-1582 میلادی

میز تحریر پایه کوتاه ، برگرفته از مرقع گلشن ، 1624-1582 میلادی ، ایران

میز تحریر

میز تحریر ، آنتیک


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

نظر کاربران

avatar
۳ لایک
میز رو چطور میشه سفارش داد ..؟
avatar
۵ لایک
اين ميزها را كجا ميفروشن؟
avatar
۳ لایک
سلام من امروز ۸بهمن۹۷با این سایت آشناشدم امیدوارم بتونم از مطالب مندرج استفاده کرده ودر صورت امکان به هر طریق ممکن شمارا یاری کنم.
avatarنظر خود را ارسال کنید

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.