تحریر و اداری

بسیاری از لوازم که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه کاربرد خود را به طور کامل و برخی تا حدودی از دست داده اند ؛ مانند خودنویس که امروزه خودکار جای آن را گرفته است و کمتر کسی پیدا می شود که هنوز از خودنویس استفاده کند. همچنین قلم و دوات که در گذشته برای نگارش مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه صرفا برای هنر خوشنویس مصرف می شوند. چرتکه از دیگر لوازم پر کاربرد در گذشته است که بعد ها ماشین حساب جای آن را گرفت. البته امروزه نقش پررنگ موبایل ، استفاده از ماشین حساب را کمرنگ کرده است. از دیگر وسایل... ادامه

بسیاری از لوازم که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه کاربرد خود را به طور کامل و برخی تا حدودی از دست داده اند ؛ مانند خودنویس که امروزه خودکار جای آن را گرفته است و کمتر کسی پیدا می شود که هنوز از خودنویس استفاده کند. همچنین قلم و دوات که در گذشته برای نگارش مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه صرفا برای هنر خوشنویس مصرف می شوند.

چرتکه از دیگر لوازم پر کاربرد در گذشته است که بعد ها ماشین حساب جای آن را گرفت. البته امروزه نقش پررنگ موبایل ، استفاده از ماشین حساب را کمرنگ کرده است.

از دیگر وسایل پرکاربرد در ادارات ، ماشین تحریر بود. در گذشته قبل از اختراع کامپیوتر و راه اندازی اینترنت و استفاده از ایمیل ، تمام مکاتبات اداری به صور ت دستی بود و به وسیله ماشین تحریر صورت می گرفت.

چرتکه


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک وبسایت تخصصی فروش صنایع دستی ، آنتیک ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و غیره ... می باشد. و هیچگونه فعالیتی در تولید صنایع دستی ندارد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از تولیدکنندگان و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که از نظر تنوع بی نظیر خواهند شد. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.