آنتیک

برای بسیاری از افراد ، مخصوصا کسانی که سن و سالی از آن ها گذشته باشد اشیای قدیمی و آنتیک جادویی خاص دارد. اشیایی چون اتوی ذغالی ، چرخ خیاطی پدالی ، گلاب پاش ، آفتابه لگن و ... که با دیدن آن ها می توان به زمان سفر کرد ؛ این اجناس یادآور خاطرات قدیم هستند و می توان زندگی نسل های گذشته را در آن ها جستجو کرد. گرچه با گذر زمان این وسایل دیگر کاربردی ندارند اما بر بهای آن ها افزوده شده و از جایگاهی منحصر بفرد برخوردار می باشند و بازار مخصوص به خود را دارند. اجناس آنتیک به غلط عتیقه خوانده می ‌شوند چرا که واژه... ادامه

برای بسیاری از افراد ، مخصوصا کسانی که سن و سالی از آن ها گذشته باشد اشیای قدیمی و آنتیک جادویی خاص دارد. اشیایی چون اتوی ذغالی ، چرخ خیاطی پدالی ، گلاب پاش ، آفتابه لگن و ... که با دیدن آن ها می توان به زمان سفر کرد ؛ این اجناس یادآور خاطرات قدیم هستند و می توان زندگی نسل های گذشته را در آن ها جستجو کرد.

گرچه با گذر زمان این وسایل دیگر کاربردی ندارند اما بر بهای آن ها افزوده شده و از جایگاهی منحصر بفرد برخوردار می باشند و بازار مخصوص به خود را دارند.

اجناس آنتیک به غلط عتیقه خوانده می ‌شوند چرا که واژه آنتیک به اجناسی قدیمی اطلاق می شود که به صورت صنعتی ساخته شده و شیوه تولید آن با اشیای عتیقه که اشیایی بسیار قدیمی و باستانی هستند متفاوت است. 

یادگیری سبک های هنری یا صنایع دستی و دانستن ویژگی های اشیای ساخته شده در دوره های مختلف ، به تشخیص زمان تولید و ساخت و ارزش آن کالای آنتیک بسیار کمک خواهد کرد.

اتاقی مملو از اجناس آنتیک


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com