:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ایران آنتیک (شماره 33) در حال برگزاری است «اینجا کلیک کنید»

:: اطلاع رسانی :: در ادامه بروزرسانی قیمت‌های کارشناسی، قیمت سکه‌های فرانسه ، ایتالیا ، سوئد و انگلستان بروزرسانی شد. جهت مشاهده اینجا ضربه بزنید

لوازم فلزی

زیرگروه لوازم فلزی


درباره لوازم فلزی


بشر که همواره در جستجوی سنگ های مناسب برای ساخت ابزار بود ، فلزاتی خالص همچون طلا و مس را کشف کرد و به این قضیه پی برد که چگونه می تواند با چکش کاری آن ها را نرم کرده و اشیا و ابزار مورد نیاز خود را بسازد.

فلزات اغلب به صورت ترکیبات اکسید ، کربنات ، سولفور و .. در طبیعت وجود دارند. شاید کمی بعد از 5000 سال ق. م بود که در کوهستان های سرحد شمالی «هلال خضیب» انسان متوجه شد که با حرارت دادن برخی از کانی های سبز یا آبی رنگ در حرارتی مناسب ، فلز تولید میشود و بدین ترتیب عمل گداخت شکل گرفت.

فولاد در حدود 1200 ق.م و چدن در 500 ق.م تهیه شد. به یقین می توان گفت که در لرستان از دو قرن کمتر یا بیشتر از 1000 ق. م فولاد مرغوب تهیه می شده است.

برخی از پژوهشگران نیز استفاده از فولاد در چین را تا 2550 ق.م ردیابی کرده اند.

کهن ترین فلزات شکل یافته ، مهرهای مسی هستند که در شمال عراق پیدا شدند و به آغاز هزاره نهم ق.م تعلق دارند. از 3500 سال قوم قالب گیری مس در فلات خاور نزدیک گسترده شد و به تدریج به مصر رسید. عصر فلز از هزاره سوم گسترش بسیاری پیدا کرد و مفرغ اهمیت فراوانی یافت.

عصر مفرغ یا برنز دوره ای از تاریخ پیشرفت بشر است که در آن انسان ها بیشتر به فلز کاری روی آوردند و بر حسب زمان و مکان و شرایط و بر حسب نیاز و روحیات و سلایق به ساخت وسایلی فلزی پرداختند.

زنگوله آنتیک

زنگونه برنزی رستورانی ، آنتیک


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منابع

  • تاریخچه فلزکاری / محمد جواد جنیدی / دانشکده ادبیات و علوم انسانی تبریز / سال 1353 / شماره 110

کالاهای فروشگاه


لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.