:: لیست جدید ۱۲ آذر ::  اینجا ضربه بزنید

لوازم فلزی

زیرگروه لوازم فلزی


درباره لوازم فلزی


بشر که همواره در جستجوی سنگ های مناسب برای ساخت ابزار بود ، فلزاتی خالص همچون طلا و مس را کشف کرد و به این قضیه پی برد که چگونه می تواند با چکش کاری آن ها را نرم کرده و اشیا و ابزار مورد نیاز خود را بسازد.

فلزات اغلب به صورت ترکیبات اکسید ، کربنات ، سولفور و .. در طبیعت وجود دارند. شاید کمی بعد از 5000 سال ق. م بود که در کوهستان های سرحد شمالی «هلال خضیب» انسان متوجه شد که با حرارت دادن برخی از کانی های سبز یا آبی رنگ در حرارتی مناسب ، فلز تولید میشود و بدین ترتیب عمل گداخت شکل گرفت.

فولاد در حدود 1200 ق.م و چدن در 500 ق.م تهیه شد. به یقین می توان گفت که در لرستان از دو قرن کمتر یا بیشتر از 1000 ق. م فولاد مرغوب تهیه می شده است.

برخی از پژوهشگران نیز استفاده از فولاد در چین را تا 2550 ق.م ردیابی کرده اند.

کهن ترین فلزات شکل یافته ، مهرهای مسی هستند که در شمال عراق پیدا شدند و به آغاز هزاره نهم ق.م تعلق دارند. از 3500 سال قوم قالب گیری مس در فلات خاور نزدیک گسترده شد و به تدریج به مصر رسید. عصر فلز از هزاره سوم گسترش بسیاری پیدا کرد و مفرغ اهمیت فراوانی یافت.

عصر مفرغ یا برنز دوره ای از تاریخ پیشرفت بشر است که در آن انسان ها بیشتر به فلز کاری روی آوردند و بر حسب زمان و مکان و شرایط و بر حسب نیاز و روحیات و سلایق به ساخت وسایلی فلزی پرداختند.

زنگوله آنتیک

زنگونه برنزی رستورانی ، آنتیک


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منابع

  • تاریخچه فلزکاری / محمد جواد جنیدی / دانشکده ادبیات و علوم انسانی تبریز / سال 1353 / شماره 110

کالاهای فروشگاه


لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک فروشگاه اینترنتی تخصصی و مرجع خرید سکه ، اسکناس ، مدال ، صنایع دستی ، کتاب و غیره ... می باشد. تلاش ما در ایران آنتیک عرضه مستقیم و بدون واسطه کالای کلکسیونی دارای اصالت ایرانی و خارجی از مجموعه داران کشور و معرفی و فروش آنها در این وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک و همچنین صنایع دستی نفیس هنرمندان ایرانی است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژی در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیونی یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ایرانی ، مدال قدیمی ، اسکناس قدیمی ، تمبر قدیمی و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش شده با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی نقره ، اشیاء گران قیمت کلکسیونی ، سکه قدیمی ، کتاب تاریخی و تخصصی ، زیورآلات و... می باشد.