:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

1 یورو چند سنت است؟

دانستنی ها  4 نظر

آیا میدانید یک یورو چند سنت است؟ و یا چند سنت یورو معادل 1 یورو می شود؟

با وجود آنکه جهان در حال حرکت به سمت حذف پول فیزیکی است، منطقه یورو یکی از بیشترین شمار سکه های جهان را دارد.

یورو (Euro) با « نشانه یا نماد: € » ، اولین بار در یکم ژانویه 1999 معرفی شد، اما نخستین بار از یکم ژانویه سال 2002 اسکناس ها و سکه های یورو وارد چرخه گردش پولی کشورهای اروپایی شدند.
یورو تنها پول رایج در تمام کشورهای منطقه یورو است.

کشورهای منطقه پولی یورو

1. آلمان 2. فرانسه 3. ایتالیا 4. اسپانیا 5. هلند 6. بلژیک 7. یونان 8. پرتغال  9. اتریش 10. فنلاند 11. اسلواکی  12. ایرلند 13. لیتوانی 14. اسلوونی 15. لتونی 16. استونی 17. قبرس 18. لوگزامبورگ 19. مالت

همچنین یورو واحد پول رسمی کشورهای موناکو، سان مارینو، کوزوو، مونته نگرو ، آندورا و شهر حکومت واتیکان ، نیز می باشد.

وجود پول مشترک به این معنی است که اگر یکی از شهروندان منطقه یورو از مرز کشورش عبور کند و به کشور اروپایی دیگری وارد شود نیازی به پول آن کشور ندارد.

یورو هفت گونه اسکناس دارد: 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 200 ، 500 یورو

یورو یک یکای کوچکتر به نام سنت (Cent یا Euro cent) «با نماد: c» دارد که هر یکصد سنت یورو معادل یک یورو می باشد.

سکه های یورو از نظر مبلغ هشت نوع است:

سکه های سنت یورو: 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 سنت

سکه های یورو: 1 یورو ، 2 یورو

سکه های 1، 2، 5، 10، 20 و 50 سنتی و 1 و 2 یورویی در حال حاضر ضرب می شود. هر یک یورو معادل ۱۰۰ سنت است.

ارزش این سکه ها به مبلغ اسمی روی آنها است و بدلیل اینکه همچنان سکه یا اسکناس رایج محسوب میشود خرید و فروش آنها در ایران فقط در صرافی های مجاز قانونی است.

1 دلار چند سنت است؟

هشتگ ها

نظر کاربران

avatar
۲ لایک
عالیه. بنظر من خیلی از خبره ها هم اطلاعات دقیق ندارند. ادعا کمتر معلومات بیشتر .بهر حال مطالب مفید بود .ممنون
avatar
۳ لایک
درود
در سطح عمومی مفید است. تشکر
avatar
۷ لایک
55 سنت چقدر میشه به تومن؟؟؟
avatar
۶ لایک
اینکه یورو از یکصد سنت تشکیل می شود، آنقدر بدیهی و پیش پا افتاده است که جای تعجب دارد که سایت ایران آنتیک درصدد تبیین آن برای مخاطبین خود می باشد! ضمنا در مقاله شما، کشورهای منطقه یورو بسیار ابتدایی و ناقص معرفی شده اند! چنانکه علاوه بر ممالکی که شما معرفی کرده اید، یورو واحد پول رسمی کشورهای موناکو، واتیکان، سان مارینو، کوزوو، مونته نگرو و آندورا نیز می باشد. در پایان باید خاطرنشان کرد که خرید و فروش یورو به شکل انبوه خلاف قانون است نه اینکه مطلقا غیر قانونی باشد! هیچ قانونی خرید و فروش سکه و اسکناس یورو به شکل کلکسیونی و با حجم محدود را در هیچ فضای حقیقی و مجازی ممنوع نکرده است. در ثبت اخبار و اطلاعات، دقت بیشتری به خرج بدهید...

پاسخ ایران آنتیک:
این مطلب کوتاه در سطح عموم جامعه است و مختص به مجموعه داران نمی باشد و بازدید کنندگان سایت فقط مجموعه دار و فعال این حوزه نیستند. بدیهی است که مجموعه داران از این موضوع مطلع هستند.
کشورهای یادشده هم به لیست اضافه شده و در این مورد نظر جنابعالی کاملا صحیح است. باسپاس
طبق قانون خرید و فروش ارزهای رایج کشورها به عنوان کسب و پیشه و بدون مجوز ، مطلقا غیرقانونی است. حتی در حجم بسیار کم. اما اگر بین دو نفر فرد عادی یا مجموعه دار معاوضه یا جابجا شود مشکلی ندارد.
avatarنظر خود را ارسال کنید