هشدار؛ مراقب «سکه تقلبی 5 ریال 1313» در فضای مجازی باشید!

مجموعه داری  7 نظر

به اطلاع مجموعه داران و علاقمندان گرامی میرساند؛

در فضای مجازی گاها دیده میشود «سکه تقلبی 5 ریال 1313 - رضا شاه» که دارای کیفیت ضرب بسیار بالایی هم میباشد خرید و فروش میگردد. و تشخیص این سکه از اصل آن برای کارشناسان این امر هم بسیار دشوار میباشد.

علت ضرب تقلبی سکه با این تاریخ ، کمیاب بود آن و محبوبیتش بین مجموعه داران است.

بهترین شیوه برای خرید سکه های کلکسیونی ، خرید از فروشندگان معتبر میباشد. چراکه در صورت تقلبی بود یک کالا ، امکان پیگیری و عودت مبلغ آن وجود خواهد داشت.

اطلاع رسانی از وجود سکه تقلبی با کیفیت ضرب عالی

تصاویر مقایسه در اندازه بزرگ

مقایسه و تشخیص سکه اصل با تقلبی

مشاهده جزئیات سکه : روی عکس لمس و نگه دارید و سپس دانلود یا بارگیری را انتخاب نمایید

مقایسه و تشخیص سکه اصل با تقلبی - پشت

نظر کاربران


avatar
۰ لایک
سلام و تشکر از اطلاعات خوب ارایه شده.من هم با نظر دوستی که در بالا در رابطه با ضمانت سکه ها ،فرموده بود، موافقم و چون به دلیل تقلب زیاد خودم بیشتر سکه ها را از سایت شما میخرم ، لطفا برنامه کاور نمودن سکه ها را اجرایی بفرمایید.
 
avatar
۰ لایک
سپاس از اطلاع موضوع و آیا این که فقط
همین سکه رو فرصت طلبان قلب کردن یا سکه های دیگری نیز هست که به این سرنوشت گرفتار شده اند؟
 
avatar
۱ لایک
با سلام
البته ببخشید سکه ای که گفتید تقلبی کهنه و خش داره مشخصه اصل مال زمان خودش ولی به نظر تاریخش جعلی باشه نه اصل سکه!!!

پاسخ:
سکه تقلبی در تصاویر ، کلا تقلبی ضرب شده است و تاریخ آن دستکاری نشده است. تشخیص تقلب این سکه برای «کارشناسان» نیز کار دشواری است.
 
avatar
۴ لایک
باسلام .مطلب بسیار ارزشمندی بود .ولی یک سوال از خدمتتون دارم و ان این است که قبلا که فروشگاه سایت سکه ها بود و سکه هایی که از انجا خرید میکردیم داخل کاور منقش به آرم سکه ها بود که خو تضمینی بود بر اصالت کالا که موجب گارانتی مادام العمر میشد اما از وقتی که فروشگاه به سایت ایران انتیک منتقل شده سکه ها درون کاور پلاستیکی معمولی که اکثر اوقات حتی سکه درون ان هم قرار ندارد( به دلیل پارگی در طول ارسال) اگر امکان دارد میشه بفرمایید اگر سکه ای در اصالت ان دارای شک بودیم ایا سایت ایران انتیک میپزیرد که سکه را پس بگیرد یا خیر وسوال دومم این است که گارانتی سکه ها به صورت مادام العمر به چه صورت از طرف سایت پذیرفته است چون سکه ها بدون کاور ارسال میشوند
با تشکر

پاسخ ایران آنتیک:
دغدغه شما کاملا قابل درک است. اما اگر به عقبه ایران آنتیک نگاهی بی اندازید متوجه خواهید شد که ایران‌آنتیک در زمینه کارشناسی اصالت و کیفیت و همچنین افشای تقلب ها همانقدر دقت عمل دارد که در فروش محصولات خود دارد. در ایران آنتیک سکه ها ابتدا کارشناسی اصالت ، کیفیت و قیمت می شوند و سپس وارد چرخه تولید محتوای محصول و فروش می گردند. هر سکه خاص (سکه های بسیار فراوان نیازی به ضمانت اصالت ندارند) مانند یک شناسه دارای مشخصه و جزئیات خاصی است. و اگر خریدار سکه را به همان شکل اولیه شناسه ای خود نگه دارد. ضمانت پابرجا خواهد بود. چون اطلاعات مشخصات و تصویر شاخص سکه در بانک اطلاعاتی ما وجود دارد و هر زمان نیاز باشد ، مطابقت داده خواهد شد.
اما با این وجود درصدد هستیم جهت اطمینان علاقمندان از اینکه سکه کارشناسی اصالت و کیفیت شده و ایشان حس وجود ضمانت را به شکل ملموس تری تجربه کنند، در آینده سکه ها را در کاور مخصوصی قرار دهیم. در حال حاضر این امکان فراهم نیست و هر زمان این امکان ایجاد شود ، نحوه و جزئیات آنرا اطلاع رسانی خواهیم کرد.
 
avatar
۱ لایک
با تشکر از اطلاع رسانی به موقع.
هرچند پیشرفت زیادی در کار جاعلان به وجود آمده، اما خوشبختانه هنوز هم سکه تقلبی تفاوتهای محسوسی با نمونه اصلی دارد.
 
avatar
۱ لایک
نوشتار ارزشمندی هست . بسیار مفید بود . ایکاش جزییات و توضیحات بیشتری داشت. با تشکر از شما
 
avatar
۱ لایک
سلام
در حالی که چهار واریته 1313 وجود دارد که فقط پانچ 3 آنها متفاوت و تشخیص برای اهل فن هم گاها دشوار بوده بنابراین عکس های بیشتری از ضرب دو آن قرار میدادید.
در ضمن تاکید بفرمایید که خود سکه اصل بوده و تاریخ آن جعل شده است.
موردی هم وجود دارد که هم خود سکه و هم تاریخش جعلی باشند؟

پاسخ ایران آنتیک:
اطلاع رسانی در مورد «ضرب تقلبی سکه» است و نه دستکاری تاریخ آن.
دستکاری تاریخ نیز جزء تقلب های رایج است که تشخیص آن آسان نمیباشد. اما این هشدار در مورد تقلب کامل سکه میباشد.
 
avatarنظر خود را ارسال کنید