گرانقیمت ترین سکه های ایالات متحده آمریکا

مجموعه داری
۱۰ نظر

سکه ها با داشتن اطلاعات صحیح و دقیق از دوران گذشته از جمله خطی که بر روی آن نوشته شده و یا این که چه کسی و چه چیزی بر روی آن نقش بسته ما را با تمدن ها و جوامع فرهنگی مختلف آشنا می سازد.

جمع آوری سکه به اطلاعات ، زمان و تلاش نیاز دارد. اگر در سکه شناسی و شناسایی سکه های ارزشمند و نحوه جمع آوری آنها وقت گذاشته و سرمایه گذاری کنید ، متوجه خواهید شد که این کار می تواند یک سرگرمی با ارزش باشد.

سکه ها بر اساس مشخصاتی که دارند به طور معمول از ارزشی ثابت برخوردار می باشند. اما سکه هایی هستند که به دلیل کمیاب بودن یا داشتن مشخصه ای خاص و داشتن خواهان زیاد ، در مزایده ها با قیمت های بالایی معامله می شوند. در ادامه با گرانقیمت ترین سکه های ماشینی (مُدرن) ایالات متحده که تا به حال فروخته شده و قیمت آنها به ثبت رسیده است آشنا می شویم :

 

سکه نیم دایم موی افشان سال 1794 (Flowing Hair)

نیم دایم موی افشان سال 1794 (Flowing Hair) 

سال فروش : 2013

به قیمت : 10 میلیون دلار

کارشناسان معتقدند این سکه اولین سکه نقره است که توسط ضرابخانه ایالات متحده ضرب شده و بهترین سکه زمان خود بوده است. این سکه در سال 1974 ضرب و از سکه های مهم و تاریخی است ؛ زیرا جزو اولین سکه هایی بوده که همزمان در سراسر آمریکا رایج بوده است.

 

دلار نیم تنه عقاب نشان - کلاس یک - سال 1804 (Draped Bust Dollars : First Reverse - Class I)

دلار نیم تنه نوع یک سال 1804 (Draped Bust Dollars : First Reverse - Original - Class I)

 

به قیمت : 5.218.498 دلار

از این سکه در سال های 1834 و 1835 به صورت پروف (بافشار و با کیفیت) ضرب گردید. این سکه در سالهای بعد جمع آوری و ذوب گردید. تنها 8 عدد از این سکه وجود دارد که هر کدام به راحتی بیش از 2 میلیون دلار ارزش دارند. اخیرا در یک حراجی یکی از این سکه ها بیش از 4 میلیون دلار فروخته شد. این سکه یکی از محبوب ترین سکه های ایالات متحده است که بیشترین میزان تقلبی آن در چین ضرب شده و در بازار کلکسیونی همه کشورها وجود دارد.

این سکه دارای سه کلاس متفاوت است. تفاوت بین کلاس های یک و کلاس دو و سه در طراحی آن با کمی تفاوت است. کلاس دو و سه دارای طرح مشابهی هستند ، اما کلمات «STATES» و «OF» با فاصله بیشتری نسبت به کلاس یک طراحی شده که به راحتی قابل تشخیص می باشد. تفاوت کلاس دو و سه نیز بسیار ظریف است. ساده ترین راه برای تشخیص این دو، دیدن لبه سکه است. کلاس دو دارای یک لبه صاف ساده و بدون علامت است در حالی که انواع کلاس سه دارای حروف بر لبه بیرونی سکه است.

 

سنت لینکلن سال 1943 (Lincoln Wheat Cent : Bronze/Copper)

سنت لینکلن سال 1943 (Lincoln Wheat Cent : Bronze/Copper)

به قیمت : 2.060.658 دلار

یکی از عجیب ترین و جذاب ترین سکه های ایالات متحده این سکه است. تقریبا تمام پنی ها (یک سنتی ها) از سال 1943 از جنس فولاد می باشند که روکش مس و زینک شده اند. با این حال تعداد کمی پولک مسی از سال 1942 باقی مانده بود که برای ضرب این سکه در سال 1943 استفاده شد. اکثر کارشناسان معتقدند هنوز هم چند نمونه کشف نشده از این سکه وجود دارد!

 

دلار تجاری ضرب پروف سال 1885 (Trade Dollars : Proof Only)
دلار تجاری پروف سال 1885 (Trade Dollars : Proof Only)

به قیمت : 2.060.025 دلار

در سال 1885 دلارهای نقره با کیفیت پروف به ضرب می رسیدند، اما پس از 25 سال برای جلوگیری از قاچاق این سکه ها به دلیل ارزش نقره آن جمع آوری و توسط ضرابخانه ذوب گردید. در حال حاضر تنها 5 نمونه از این سکه ها باقی مانده که شناسایی شده و در مجموعه ها وجود دارد. اولین سکه در سال 1913 به ارزش 1140 دلار در یک حراجی فروخته شد. ارزش واقعی و میزان کمیابی این سکه از سال 1954 مشخص شد. این سکه یکی از عجیب ترین و ارزشمند ترین سکه های ایالات متحده است که تا به حال ضرب شده است. هر کدام از این 5 سکه به تنهایی بیش از 1 میلیون دلار ارزش دارد. در سال 2006 یک نمونه از این سکه به ارزش 3.3 میلیون دلار در یک مزایده فروخته شد.

 

سنت نماد آزادی از جنس نیکل سال 1913 (Liberty Head Nickel)

سنت نماد آزادی از جنس نیکل سال 1913 (Liberty Head Nickel)

 

سال فروش : 2013

به قیمت: 3.1 میلیون دلار

تعداد بسیار کمی از این سکه توسط ضرابخانه ایالات متحده ضرب شده است و این امر باعث شده تا این سکه برای گردآورندگان بسیار ارزشمند باشد. در حال حاضر تنها 5 عدد از این سکه بسیار نادر موجود است که 2 عدد از آنها در موزه ها و 3 سکه دیگر در مجموعه های خصوصی نگهداری می شوند.

 

 دلار نماد آزادی نشسته سال 1870 (Seated Liberty Dollar)

نماد آزادی نشسته سال 1870 (Seated Liberty Dollar)

سال فروش : 2008

به قیمت : 1.3 میلیون دلار

هیچ سابقه رسمی از این سکه وجود ندارد به عبارتی این سکه وارد چرخه پولی آمریکا نشده است. از سال 1870 میلادی ، سکه های با علامت ضرابخانه سان فرانسیسکو ، بیشترین قیمت در این نوع سکه را دارند.

 


 

تحقیق و گردآوری:

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.comمنابع: cointrackers و invaluable

هشتگ ها

نظر کاربران


avatar
۰ لایک
سلام من یک سکه 1 دلاری ایالات متحده امریکا به عکس 4 یا 5 مین رئیس جمهور امریکا رو دارم که عکس جیمز مدیسون و در پشتش زده 1 دلار و عکس تندیس ازادی روش حک شده می خواستم بدونم قیمتش چقدره یا اصلا ارزش داره؟ لطفا زود جواب بدین ممنون

پاسخ:
اینجا نمی توانیم پاسخگوی شما باشیم. میتوانید به سامانه پرسش و پاسخ سایت سکه ها مراجعه و درخواست خود را با تصویر ارسال فرمائید. کارشناسان پاسخ خواهند داد.
پرسش و پاسخ
avatar
۰ لایک
سلام من چندتا سکه امریکای انلی بیتون و سلیبریتی وکوارتر دلار دارم میخوام بفروشم خریدار تماس بگیرد
avatar
۰ لایک
سلام من یک عدد سکه یک دلاری موهای افشان سال ۱۷۹۵جنس نقره ۹۰۰ اصلی تست شده توسط کارشناس دارم برای فروش به کجا باید مراجعه کنم؟

پاسخ ایران آنتیک:
قبلا درباره اصالت سکه های ماقبل 1900 آمریکا در ایران توضیح داده ایم. به پاسخی که به نظر آقای «مسعود» داده شده است رجوع نمایید.
avatar
۰ لایک
باسلام بنده تعدادی سکه خارجی و ایرانی دارم برای فروش انها مرا راهنمای میکنید که چگونه و به قیمت بفروشم

پاسخ ایران آنتیک:
حضورا به فروشگاه های اشیاء قدیمی مراجعه بفرمائید.
avatar
۰ لایک
سلام. دست یک نفر سکه نیم تنه عقاب آمریکایی به وزن 25.5 گرم دیدم آیا تقلبی هستش اگه تقلبی باشه ارزش داره یا نه

پاسخ ایران آنتیک:
بله ، به احتمال قوی تقلبی است و فاقد ارزش.
avatar
۲ لایک
من یک سکه آمریکایی از سال 1969 دارم چقد قیمت دارد
avatar
۲ لایک
سلام یک سکه دلار نقره ۱۸۷۸ مطابق همین دلار که شما عکسشو گذاشته اید ۱۸۸۵ دارم و نقره میباشد البته مقداری فرسوده شده بخاطر لمس شدن در طی سالیان ولی کیفیت عالیه چطور میتونم قیمت گذاری کنم بفروشم

پاسخ ایران آنتیک:
توصیه می شود مطلب «تولید سکه های تقلبی» و «هشدار ؛ مراقب سکه های تقلبی خارجی باشید» را حتما مطالعه بفرمائید. متوجه خواهید شد که سکه ای که در اختیار دارید تقلبی است. احتمال اینکه دهه 1880 یک ایرانی به کشور امریکا سفر کرده باشد و سکه را با خود به ایران آورده باشد یا یک امریکایی در آن سالها این سکه را به ایران آورده باشد ، احتمال و فرض محال است.
avatar
۰ لایک
سلام قیمت سکه ده سنتی یورو فرانسه چقدره؟

پاسخ ایران آنتیک:
به همان ارزش درج شده روی سکه قیمت دارد. خرید و فروش سکه هایی که الان رایج و قابل خرج کردن هستند ممنوع می باشد و باید در صرافی ها به ریال تبدیل شود. یا در کشورهای مبدا خرج گردد.
avatar
۱ لایک
سلام، بنده یک سکه پنی امریکاسال 1959که زیر تاریخ هم حروفD حک شده دارم به غیرازاین هم تعدادی سکه مال انگلیس اگه اشتباه نکنم 23عددن که تاریخ ساختشون متغیره ویک سکه اسپانیا هم دارم اگه میشه بگید چیزی می ارزن یا ن.... سپاس ازشما

پاسخ ایران آنتیک:
بدون شک بی ارزش نمی باشند. اما برای تعیین قیمت و فروش سکه های خود لازم است حضورا به فروشگاه های اشیا قدیمی سراسر کشور مراجعه فرمائید. اما اگر فقط می خواهید ارزش ریالی مجموعه خود را بدانید بایستی صبر نمایید ، همکاران ما در حال آماده سازی کاتالوگ و لیست قیمت کشورهای جهان در سایت هستند.
avatar
۱ لایک
آقا منم سکه یک دلاری برای سال ۱۸۵۱ دارم به نظرتون چقدر میارزه؟؟

پاسخ:
بستگی به این دارد که سکه دارای اصالت باشد یا خیر.
avatarنظر خود را ارسال کنید