:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس ، سکه و مدال یادبود در تاریخ 23 مرداد 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

راهنمای تعیین سایز انگشتر

راهنمای انتخاب و خرید زیورآلات   نظر

آموزش گرفتن اندازه انگشت برای انتخاب انگشتر مناسب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید انگشتری را از فروشگاه اینترنتی خریداری کنید ولی سایز انگشت خود را برای انتخاب انگشتر نمی دانستید و برای خرید آن به مشکل برخورده اید. به همین منظور ما در این مقاله به صورت کامل نحوه اندازه گیری و تعیین سایز انگشتر را آموزش خواهیم داد.

قبل از آموزش روش های اندازه گیری سایز انگشتر ، لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • زمانی که دست شما سرد است اندازی گیری از انگشت نادرست است، چراکه در این حالت فشار خون کم است و سایز انگشت کوچکتر از اندازه اصلی انگشتر نشان داده می شود.
 • انگشت خود را در انتهای روز و در هوای گرم اندازه گیری کنید. بعد از ظهرها زمان مناسبی برای تعیین سایز انگشتر است.
 • عمل تعیین سایز را چندین بار انجام دهید ؛ چنانچه باز هم شکی در اندازه داشتید و یا سایزهای میانی را به دست آوردید سایز بزرگتر را سفارش دهید.
 • انگشتر باید به اندازه ای راحت باشد که از برآمدگی انگشت عبور کند و همچنین به اندازه ای تنگ باشد که از انگشت شما نیفتد.
 • دقت داشته باشید که انگشتی را اندازه بگیرید که می خواهید انگشتر کنید.

تعیین سایز انگشتر

راهنمای تعیین سایز انگشتر

روش های تعیین سایز انگشتر

برای تعیین سایز انگشتر مورد نظر می توانید از روش های زیر استفاده کنید :

 • حلقه سایز انگشتر: به طلا فروشی یا نقره فروشی ها مراجعه کنید تا به وسیله ابزار مخصوص (حلقه سایز انگشتر) سایز انگشت شما را برای انگشتر مشخص کنند.

ابزار تعیین سایز انگشتر

ابزار تعیین سایز انگشتر (حلقه سایز انگشتر)

 

 • استفاده از قطر انگشتر : با استفاده از سانتی متر ، قطر یکی از انگشترهای خود را که از قبل دارید اندازه گیری کنید و با استفاده از تصویر اندازه ها (تصویر شماره 4) ، سایز انگشتر را مشخص کنید. توجه داشته باشید انگشترهایی که دارای پایه حلقه (رکاب) عریض تر هستند عموما از انگشترهایی با همان سایز که دارای پایه حلقه ظریف هستند تنگ ترند. در نتیجه در میان انگشترهای خود انگشتری را انتخاب کنید که تقریبا هم شکل انگشتری باشد که قصد خریدش را دارید.

تعیین سایز با استفاده از قطر انگشتر

تعیین سایز با استفاده از قطر انگشتر

سایز انگشتر

استاندارد سایز انگشتر (تصویر شماره 4)

 • با استفاده از اندازه گیری دور انگشت : با استفاده از خط کش و یک نوار کاغذی یا پارچه ای و یا حتی نخ میتوانید سایز انگشتر خود را بدست آورید. برای این کار لازم است :
 1. مانند تصویر زیر یک تکه نخ ببرید. طول آن حداقل 10 سانتیمتر باشد. اگر از نوار کاغذی یا پارچه ای استفاده می کنید نباید عرض آن از 1 سانتیمتر تجاوز کند.
 2. تکه نخ را دور انگشت بپیچید. توجه داشته باشید نخ کاملا دور انگشت را گرفته و فضای آزاد نداشته باشد. مطمئن شوید که انگشتتان راحت است و تنگ نیست.
 3. در نقطه اتصال نخ علامت بگذارید یا آنرا ببرید.
 4. سپس نخ را کنار خط کش گذاشته و دو سر نخ بصورت کشیده روی خط کش اندازه بگیرید.
 5. اندازه را با تصویر ذیل (تصویر شماره 6) مطابقت دهید تا سایز انگشتر را بدست آورید.

مراحل اندازه گیری دور انگشت برای تعیین سایز انگشتر

مراحل اندازه گیری دور انگشت برای تعیین سایز انگشتر

 

سایز انگشتر با اندازه گیری دور انگشت

سایز انگشتر با اندازه گیری دور انگشت (تصویر شماره 6)

 

سایز انگشتر بانوان معمولا بین 3 تا 9 است و عمومی ترین سایز انگشتر زنانه سایز 6 می باشد.
سایز انگشتر مردان معمولا بین 8 تا 14 است و عمومی ترین سایز انگشتر مردانه سایز 9 می باشد.

توجه :

 • اگر برآمدگی بند انگشت شما خیلی از انتهای انگشت شما بزرگ تر است با روش اندازه گیری دور انگشت هم بند انگشت و هم انتهای انگشت خود را اندازه بگیرید، سپس سایز بین این دو اندازه را انتخاب کنید.
 • اگر رکاب انگشتری که انتخاب کرده اید قطر زیادی دارد برای راحتی بیشتر یک سایز بزرگتر از اندازه گیریتان را انتخاب کنید.
 • سایز انگشتر شما روی دستی که از آن برای انجام کارها بیشتر استفاده می کنید (چپ دست یا راست دست) نیم سایز از دیگری بزرگتر است.

 

پس از مطالعه متن اگر نکته یا ابهامی در مورد انتخاب سایز انگشتر داشتید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ما پاسخگوی شما هستیم.

نظر کاربران

avatar
۰ لایک
آخرم داد صاحبشو دراوردید بابا یک جدول سادس دیگه دور انگشتتو اندازه بگیر ببین تو جدول چنده همین وسلام دیگه اینقدر پرسیدن داره این / #خاک شیم بهتره
avatar
۳ لایک
با کاغذ دور انگشت اندازه گرفتم .هفت و نیم سانتیمتر شد .که تبدیلش کردم ب میلیمتر که ب جواب 75میلیمتر رسیدم.سایز انگشتر با این مشخصات چند است.سپاس.علی.
avatar
۷ لایک
سلام
دور انگشت من 6/4 سانتی متر شد
یعنی میشه سایز 11 درسته؟
avatar
۱ لایک
بسیار عالی بود
avatar
۴ لایک
آقای مهدین فرمایشات شما کاملا نقض دارد و این راهنمایی هم ایراد دارد طبق اندازه دور انگشت همان محیط با داخل انگشتر از طرفین اونچه که نوشته و آنچه که انگشت من هست تناقض دارد آیا این از بی سوادی یا عدم لیسانسه بودنه یا فرمول ایراد دارد
avatar
۲ لایک
عالی
avatar
۵ لایک
سلام.... ازتون خواهش میکنم نظر قبلی بنده را نمایش بدهید، اجازه بفرمایید یه کم این مردم به خودشون بیان واقعا خجالت آور هست که با این آموزش دیگر کسی سوال کند سایز انگشتری که بهش میخوره چند میباشد..
avatar
۸ لایک
اولا تشکر از نویسنده این مطلب که بسیار جامع و کامل نحوهٔ سایز کردن انگشتر را آموزش داده بودند. دوما داد و افغان از دست ما مردم ایران، یعنی این آموزش اینقدر سخت و پیچیده بود؟؟؟!! با توجه به دو جدول که بر اساس قطر و محیط انگشت به ما سایز انگشت را می‌دهد چطور شماها همچنان می‌پرسید دور انگشت من فلان بود سایزش چند می‌شود... حاضرم شرط ببندم اکثر شما حداقل یک عدد ليسانس را دارید باز هم سوال میکنید سایز انگشترتان چند است؟! اوج فاجعه آنجا بود که فردی داشت سایز انگشت مشتری خود را پیدا می‌کرد و خیلی راحت گفته بود من همکار شما هستم یعنی احتمالا فروشنده طلا بودند و باز هم سوال پرسیده بود... موبایل و ماهواره مغز ما و قدرت تفکر و تعقل ما و حافظه و پزدارش مغزی ما را نابود کرده است یا از اوج تنبلی و بی‌توجهی ماست که اینگونه رفتار میکنیم.... بروید ببینید چندین نفر با توجه به این آموزش همچنان می‌پرسند سایز انگشت من چند است آنگاه شاید یکی از دلایل بدبختی و پسرفت ایران امروز را پیدا کنید
avatar
۳ لایک
مرسی خیلی کمک کننده بود
avatar
۴ لایک
فوق العاده
avatarنظر خود را ارسال کنید