دورهمی عتیقه های اروپایی

رویداد  1 نظر

معرفی رویدادهای مهم هنری و آنتیک در اروپا

عتیقه فروشی های محلی را می توان در هر شهر و محله ای پیدا کرد، اما اگر به دنبال تماشای عتیقه های مشهور جهان هستید یا خود را جزو کلکسیونرها و مجموعه دارهای حرفه ای می دانید، بد نیست بدانید اروپایی ها هر سال میزبان سه رویداد مهم عتیقه جات می شوند.

به گزارش ایران آنتیک به نقل از گسترش نیوز ؛ اسپانیایی ها این هفته میزبان نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید هستند. این رویداد که امسال چهل و دومین دوره برپایی خود را پشت سر می گذارد، با عنوان FERIARTE شناخته میشود. در طول 4 دهه گذشته این رویداد به نقطه عطفی در هنر و آنتیک در اسپانیا تبدیل شده است. این نمایشگاه به طور همزمان با توسعه بخش هنرهای های آنتیک و همچنین رشد ذوق و علاقه مردم متحول شده و توسعه یافته است. در حال حاضر نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید نقشی کلیدی را برای فعالان حوزه آنتیک و مجموعه داری ایفا می کند و ابزاری مهم برای توسعه ، ترویج و مدیریت هنرهای قدیمی در بازار منحصر به فرد اسپانیا است. در طول سالهای برگزاری نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید تاثیری غیر قابل چشم پوشی بر تحولات ، تغییرات و مدرن سازی این حوزه داشته است.

نمایشگاه بین المللی هنر و آنتیک مادرید ، اسپانیا

نمایشگاه بین المللی هنر و آنتیک مادرید ، اسپانیا

این برنامه با همکاری 8 متخصص بارز هنر برگزار می شود و در حاشیه آن مشاوره ای جامع برای تامین تمام نیازهای مجموعه داران اشیاء و کارهای هنری و عتیقه جات و خریداران جدید ارائه می شود. در این مشاوره ها، نکاتی که باید هنگام ارزیابی و خرید اشیاء رعایت شوند، تا نگهداری، حمل و نقل و سوار کردن قطعات، به نمایش قرار دادن در مزایده ها، سرمایه گذاری در هنر، مشاوره قانونی و مالی، نرخ گذاری، نگهداری پس از فروش، تعیین صحت و اصالت به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

نگاهی به فهرست بلند بالای اشیاء به نمایش در آمده در نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید نشان می دهد چه تنوعی در این نمایشگاه وجود دارد. لوازم آنتیک شامل مبلمان، اشیاء تزئینی، جواهرات با حداقل 100 سال قدمت، نقاشی و مجسمه، اشیاء باستان شناسی شامل اشیاء قدیمی ساخته شده توسط قبیله ها، مردم قاره آمریکا پیش از کشف آن توسط کریستف کلومب ، هنر شرقی و اشیاء هنری شامل نقاشی و مجسمه سازی معاصر از هنرمندان معتبر با اهمیت تاریخی و هنری به نمایش در آمده است.

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

عتیقه های هلندی

دومین رویدادی که مانند نمایشگاه هنر و عتیقه جات مادرید به نمایش اشیا هنری می پردازد، رویداد عتیقه هلند است که در روزهای پایانی اسفند ماه هر سال در شهر ماستریخت کشور هلند برگزار می شود.

به گفته کارشناسان این حوزه، نمایشگاه عتیقه جات و کارهای هنری هلند، رویدادی پیشرو در عرصه‌ هنر و دارای بالاترین استاندارد برای ارائه آثار هنری است. این نمایشگاه هر سال با حضور 275 گالری پیشرو از 20 کشور جهان برپا می شود. علاوه آثار سنتی مثل نقاشی های حرفه ای قدیمی و کارهای هنری عتیقه، در این رویداد تنوع وسیعی از هنر کلاسیک، مدرن و معاصر را در آثار هنری، عکس ها، جواهرات طراحی قرن بیستم و کارهای روی کاغذ به نمایش و فروش می رسد.

اهمیت نمایشگاه آنتیک هلند به اندازه ای است که در آن 175 کارشناس بین المللی در 29 حوزه هنری مختلف حضور می یابند تا خریداران بتوانند با اطمینان خاطر اشیا عتیقه مورد نظر خود را خریداری کنند.

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

همیشه پای یک انگلیسی در میان است

سومین رویداد عتیقه جات که اروپایی ها سالانه برپا می کنند، نمایشگاه هنر و اشیا عتیقه المپیا لندن است. این نمایشگاه بزرگترین و معتبرترین رویداد هنر و اشیا عتیقه انگلستان به شمار می آید که هر سال در تابستان و در مرکز نمایشگاهی المپیا (در منطقه کنزینگتون شهر لندن) برگزار می شود. این نمایشگاه، به عنوان یکی از معتبرترین و برجسته ترین رویدادهای کشور انگلستان شناخته می شود و همه ساله میزبان بیش از 30 هزار بازدیدکننده بین المللی است.

در نمایشگاه هنر و اشیا عتیقه المپیا لندن به طور متوسط 160 فروشنده از بهترین فروشندگان متخصص آثار هنری جهان حضور می یابند و گستره ای منتخب از آثار هنری و اشیا عتیقه با کیفیت خود را به نمایش می گذارند.

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید

نمونه آثار نمایشگاه هنر و آنتیک مادرید


منبع: گسترش نیوز ، ifema.es

نظر کاربران

avatar
۲ لایک
از اطلاع رسانی تان بسیار سپاسگزارم
avatarنظر خود را ارسال کنید