:: پیک اختصاصی :: اهل شهر تهرانی! محصول را درب منزل خود ببین و سپس پرداخت کن، اطلاعات بیشتر...

:: لیست جدید 8 فروردین ::  اینجا ضربه بزنید

پارچه کرپ

پارچه بیان دیدگاه

کرپ ( Crepe )

به گروهی از پارچه ها که ممکن است از ابریشم ، ریون ، استات ، پنبه ، پشم ، الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از الیاف با خصوصیات چین جزئی و یا دانه دانه شدن در سطح پارچه باشد ، اطلاق می گردد. پارچه ای نرم و کمی براق است. افت خوبی داشته و لباس کاملا روی اندام می نشیند. از این پارچه برای دوخت لباس های مجلسی استفاده می شود و دارای رنگ ها و طرح های متنوعی است.

روش های تهیه پارچه کرپ عبارتند از استفاده از نخ پرتاب و یا با تکمیل شیمیایی ویژه ، بافت کرپ و چاپ نقش برجسته هستند. در گذشته کرپ فقط پارچه ای تار و پودی بوده اما امروزه تریکوها نیز به صورت کرپ تولید می شوند.

پارچه ساتن پشت کرپ که پارچه ای دورو است با تکمیل ساتن در یک رو و کرپ بر روی دیگر تولید می شود. 

کرپ با چاپ برجسته ، کنتون ، شیفون ، شرمن ، کرپ ژرژت ، کرپ ژرسه ، کرپ موهر ، کرپ پلیسه ، کرپ پوپلین ، کرپ ساتن ، کرپ سیلک ، کرپ دوشین از انواع این پارچه می باشد.

  • کرپ دوشین 

پارچه ای ابریشمی ظریف ، سبک وزن ، بافت تافته از تار ابریشم و پود ابریشم پُرتاب کرپ که به طور متناوب قرار می گیرد و با نخ ابریشم پُرتاب  در دو جهت تاری و پودی بافته می شود.
در کرپ دوشین تعداد تارها بیشتر از پودها است و آن را به صورت باز یا طنابی رنگ کرده و یا بر روی آن چاپ می کنند.
از این پارچهبرای بلوز ، پیراهن و پوشاک معمولی استفاده می شود.

  • کرپ موس

پارچه ای کرپ باف با زمینه خزه مانند است که زیر دست اسفنجی به پارچه می دهد و می توان آن را از هر نوع لیف از جمله پلی استر تولید کرد.
یک نوع آن دارای تار و پودی از نخ چند لا استکه شامل یک لا استات و لای دیگر نخ کرپ ویسکوز ریون که با هم پیچ و تاب داده می شوند.
این پارچه در رنگ های ساده ، با طرح های چاپ شده برای بلوز و پیراهن کاربرد دارد.

کرپون

پارچه ای پیراهنی شبیه به کرپ اما ضخیم تر ، محکم تر ، زمخت و خشن تر از کرپ متوسط و معمولی است.
از ابریشم یا ویسکوز ریون و گاهی پنبه و پشم و یا ترکیبی از هر دو تولید می شود.
در کرپون ، خصوصیات کرپ مانند را در جهت تارها با درجات مختلفی از پیچ و تاب در نخ به وسیله تاب دستی چپ و یا راست در نخ  و یا گاهی تیز با اثرات چین جزئی در طرح های ژاکارد ایجاد می کنند. 
از این پارچه بیشتر برای لباس کودکان و نوزادان به کار برده می شود.
 

نظر کاربران

avatarنظر خود را ارسال کنید