:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

کتاب سکه های ایران زمین ، از دوره هخامنشی تا پایان دوره پهلوی

Coins of iran book

دسته بندی: مجموعه داری

000670
350,000 تومان
موجود
+

کتاب سکه های ایران زمین ، از دوره هخامنشی تا پایان دوره پهلوی

کتاب حاضر فهرست منتخبی از سکه های موزه ملک است که با همت و مساعدت مدیر عامل فرزانه موسسه کتابخانه، موزه ملی ملک و سایر عزیزان و سرمایه گذاری نشر پازینه به زیور طبع آراسته شده است. بنابراین همانگونه که میدانیم، در زمینه گنجینه های سکه با دو کلکسیون رو به رو هستیم :

1- گنجینه های عمومی (موزه ها) که دولتی یا شبه دولتی اند؛

2- گنجینه های خصوصی

نوع دوم کلکسیون های خصوصی که بیشتر بر اساس ذوق و سلیقه و شرایط خاص تهیه شده است؛ مثلا ممکن است در موزه سکه حضرت رضا(ع) ده ها و شاید صدها نوع سکه حضرت رضا(ع) از گذشته دور تا پایان دوره پهلوی وجود داشته باشد. اما در سکه های موزه ملک تعدادی خاص توسط مرحوم ملک جمع آوری شده است.

در این کتاب اصالت بازخوانی روی و پشت سکه ها، عمدتا به پژوهشگران داده شده است. آنان از لحاظ علمی و تجربی، دارای سوابق ممتد پژوهشی و تالیفات متعددی میباشند. البته این بدان معنا نیست که در قرائت روی و پشت سکه ها، لغزشی پیش نیامده باشد یا در قرائت برخی سکه ها بین سکه شناسان اختلافی نباشد. زیرا برخی سکه شناسان باور دارند تا سکه در دست دیده نشود قرائت آن چندان کار آسانی نیست.

کتاب سکه های ایران زمین ، از دوره هخامنشی تا پایان دوره پهلوی
سکه های ایرانی
سید علی اصغر شریعت زاده
پازینه
دوم
1393
2000
وزیری (B5)
سپید
کاوا
342
گلاسه
رنگی
978-600-180-009-2
650,000 ریال

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید