:: لیست هفتگی :: لیست جدید محصولات کلکسیونی شامل اسکناس ، مدال و تمبرینه در تاریخ 5 تیر ماه 1401 به فروشگاه اضافه شد. جهت مشاهده یا خرید اینجا ضربه بزنید

مزایده چیست؟

مزایده چیست

تصویر آرشیوی بوده و جنبه نمایشی دارد

مزایده چیست؟

در تعریف کلی مزایده به روش و سبک رقابتی فروش کالا و معامله گفته می شود که به بالاترین پیشنهاد قیمت منتهی گردد. مزایده زمانی شکل واقعی به خود می گیرد که چند متقاضی برای کالا یا کالاها وجود داشته باشد.

عناصر مزایده

کالا: عنصر تعیین کننده ای است که مزایده بر منبای آن شکل می گیرد.

مالک کالا یا فروشنده: شخص حقیقی یا حقوقی که کالا یا کالاهای خود را جهت عرضه به خریداران ارائه می کند. فروشنده می تواند برای کالای خود حداقل قیمتی را به عنوان قیمت پایه تعیین کند.

پیشنهاد دهنده: شخص یا اشخاصی که سعی میکنند با اعلام پیشنهاد بالاتر از قیمت تعیین شده ، کالا را از آن خود نمایند.

خریدار: شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی که در مزایده بالاترین قیمت را جهت خرید کالا پیشنهاد داده و در اصطلاح برنده مزایده شده است.

مزایده گزار

نقش واسط مزایده را «مزایده گزار» می نامند.

مزایده گزار: فرد یا سازمانی است که ساز و کار ، و امکانات برپایی مزایده را در اختیار مالک کالا (فروشنده) و پیشنهاد دهندگان (خریدار) قرار می دهد و مسئولیت برگزاری و نظارت بر مزایده را برعهده دارد. و در مقابل هزینه ای را طبق تعرفه از فروشنده و خریدار دریافت می کند.

مزایده های ایران آنتیک

مزایده استاندارد آنلاین: در این مزایده قیمت پیشنهاد دهنده مخفی و سربسته می باشد. و سیستم بجای فرد پیشنهاددهنده بر اساس پارامترهای تعریف شده بطور خودکار ثبت پیشنهاد می کند. پیشنهادات سیستمی و خودکار قابل مشاهده و سرباز است. این پیشنهادات دارای نام فرد شرکت کننده (نام اختصاری است، مثال: شا...وی) ، تاریخ و قیمت پیشنهادی است. همچنین پیشنهاد دهنده تا پیش از پایان زمان مزایده می تواند پیشنهاد خود را افزایش دهد.

مزایده استاندارد آنلاین با قیمت رزرو: مکانیسم این مزایده همانند مزایده استاندارد است با این تفاوت که فروشنده می تواند یک قیمت به عنوان رزرو تعیین نماید. هر زمان قیمت پیشنهادی برابر یا بیشتر از قیمت رزرو برسد مزایده پس از پایان رقابت و زمان مزایده ، با برنده به پایان می رسد. اما اگر پیشنهادات به قیمت رزرو نرسد، مزایده بدون برنده به پایان می رسد. قیمت رزرو می تواند آشکار یا مخفی (سرباز یا سربسته) باشد.

مزایده استاندارد آنلاین با فروش فوری: مکانیسم مزایده همانند مزایده استاندارد است با این تفاوت که هر زمان فردی اقدام به خرید فوری با قیمت از پیش تعیین شده نماید، مزایده بسته خواهد شد. در غیر اینصورت مزایده همانند مزایده استاندارد است.

مزایده استاندارد آنلاین + آفلاین: مکانیسم این مزایده همان مزایده استاندارد است. با این تفاوت که افرادی که بصورت حضوری در محل مزایده شرکت می کند همزمان پیشنهادات خود را می دهند اما در سیستم ثبت نمی شود. پس از اتمام مزایده اگر قیمت پیشنهادی پیشنهاددهندگان آفلاین بیشتر باشد ، برنده مزایده مشخص و به آفلاین تغییر خواهد کرد. در غیر اینصورت ملاک قیمت برنده آنلاین است. زیر ساخت آفلاین فراهم نمی باشد و این نوع مزایده برگزار نمی شود.

اجزا و پارامترهای مزایده

زمان آغاز مزایده: تاریخ و ساعت شروع مزایده می باشد که توسط مزایده گزار تعیین می شود.

زمان مزایده: مدت زمان شروع تا پایان وقت مزایده را مشخص می کند.

قیمت فعلی: قیمتی که در زمان آغاز برابر با قیمت پایه است ، اما تا پایان مزایده و تا مشخص شدن قیمت نهایی متغیر می باشد و با تغییر آن پیشنهاد دهندگان متوجه تغییر و افزایش قیمت مزایده خواهند شد.

قیمت آغازین یا پایه: حداقل قیمتی است که فروشنده حاضر است کالای خود را به آن قیمت بفروشد و در ابتدای مزایده اعلام می کند. این قیمت معمولا توسط کارشناس تعیین می شود. اما اگر فروشنده قیمت پایه ای تعیین نکند سیستم بطور خودکار مبلغ 1,000 تومان را قیمت پایه در نظر می گیرد.

قیمت تخمینی یا ارزش : قیمتی که به درخواست فروشنده کالا توسط کارشناس تعیین می شود. این قیمت نقشی در مزایده ندارد و فقط جهت اطلاع درج می شود.

حداقل پیشنهاد: مابه تفاوت قیمت فعلی و پیشنهاد قیمت پیشنهاد دهنده را حداقل پیشنهاد می نامند. یعنی اگر مبلغ فعلی 10,000 تومان است و حداقل پیشنهاد نیز 10,000 تومان تعیین شده است. پیشنهاد دهنده باید قیمت پیشنهادی 20,000 تومان و بالاتر پیشنهاد دهد تا پیشنهاد او ثبت گردد.

پیشنهادات: تعداد کل پیشنهادات مزایده را نشان می دهد.

شرکت کنندگان: تعداد کل پیشنهاد دهندگان مزایده را نشان می دهد.

قیمت پیشنهادی: قیمتی است که پیشنهاد دهنده به عنوان حداکثر قیمتی که حاضر است برای کالا بپردازد اعلام می کند. اما در صورت برنده شدن مزایده کالا به قیمتی پایین تر از آن فروخته خواهد شد.

پیشنهاد خودکار: وقتی پیشنهاد دهندگان پیشنهادی ثبت می کنند. سیستم بطور خودکار قیمت فعلی را با قیمت حداقل پیشنهاد جمع کرده و به عنوان قیمت پیشنهاد دهنده ثبت می کند. هر زمان پیشنهاد بالاتری توسط فرد دیگری ثبت شود ، سیستم اخلاف را محاسبه و ثبت می کند. تا زمانی که یک نفر برنده شود.

ثبت پیشنهاد: پس از کلیک بر روی این گزینه پیشنهاد ثبت می شود. پیشنهاد دهنده باید به دقت این کار را انجام دهد، چون پس از ثبت پیشنهاد امکان کاهش و بازگشت وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد شما: پس از ثبت موفق حداکثر قیمت پیشنهادی ، بصورت مخفی فقط برای پیشنهاد دهنده به نمایش در می آید.

پیشنهادات لحظه آخری: پیشنهادی که لحظه آخر ثبت می شود باعث افزایش زمان پایان مزایده بین 5 الی 10 دقیقه می شود تا دیگر پیشنهاد کنندگان فرصت افزایش پیشنهاد خود را داشته باشند.

لیست پیشنهادات: تمامی پیشنهادات خودکار سیستم در این لیست قرار می گیرد.

تاریخچه مزایده: تاریخ شروع و پایان مزایده ، قیمت پایه و قیمت تخمینی ، برنده مزایده و لیست پیشنهادات در تاریخچه مزایده جای دارند.

مزایدات بدون پیشنهاد: مزایداتی که بدون پیشنهاد هستند پس از پایان 30 دقیقه وقت اضافه خواهند داشت.


شرکت در مزایده

سیستم مزایده ایران آنتیک بر مبنای قوانین و مقررات مزایده استاندارد سازی شده است. این قوانین به گونه ای شکل گرفته که تا جای ممکن بالاترین کیفیت و بهترین پشتیبانی برای فروشنده و خریدار فراهم گردد. به همین دلیل هویت و سابقه فروشنده بررسی و کالا از فروشنده پیش از مزایده دریافت و تا پایان مزایده نزد ایران آنتیک امانت نگه داشته می شود. و همچنین هویت و سابقه مشتریان نیز بررسی می گردد تا مزایده به بهترین شکل ممکن برگزار گردد.

اما برای جلوگیری از پیچیدگی ها ، هر کاربری که مورد تایید و شناس مدیریت سایت باشد و یا هر مشتری ای که حداقل یک سفارش موفق بالای 500 هزار تومان یا 2 سفارش موفق حداقل 300 هزار تومان دارد، می تواند از طریق پنل کاربری خود یک مرتبه «درخواست شرکت در مزایده» را ارسال نماید. در صورت تایید حساب ، اشتراک شرکت در مزایده ها برای او فعال خواهد شد و تا زمانی که قوانین را رعایت می کند فعال خواهد ماند.

 

 

هشتگ ها