کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی

the city of saveh in the islamic era book
8065 بازدید
دسته بندیکتاب قدیمی تاریخ
کد کالا 004765
آخرین قیمت :65,000 تومان

توضیحات

کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی

شهر ساوه در دوران اسلامی

بافت تاریخی و آثار معماری

علی رغم اهمیت کلیدی شهر ساوه در شکل یابی تحولات تاریخی ایران در دوران اسلامی، مطالعات باستان شناسی مستمر و هدفمندی در بافت تاریخی آن به ثبت نرسیده است. کاوش های مختصری که در مسجد جامع قدیم آن صورت گرفته، اطلاعاتی از قدمت و فرم اولیه این بنا در اختیار نهاده است.

در پژوهش حاضر تلاش گردیده تا روند شکل یابی و توسعه شهر مورد مطالعه قرار گیرد. در نیل به این هدف، تحولات شهر در دوره های مختلف، تاثیر رویدادهای تاریخی بر بافت تاریخی آن، ویژگی های معماری و تزئینی بناها و دوره های رونق شهر مورد مطالعه قرار گرفته اند.

بی تردید نوشتار حاضر تنها بخش اندکی از تلاش های قرون و اعصار متمادی مردمان فرهنگ دوست و ادب پرور شهرستان ساوه را منعکس ساخته است و مولفین مشتاقانه منتظرند تا از رهنمودات علمی محققین سایر رشته ها در بارور نمودن آن بهره جویند. در معرفی فرهنگ این مرز و بوم و تکمیل این نوشتار خاضعانه دست گرم و مهربان تمامی دانش پژوهان سرزمینمان را به گرمی می فشاریم و از هرگونه رهنمود آنان بهره خواهیم برد.

پژوهش و تالیف : دکتر حسن کریمیان، مریم رحیم نژاد

مشخصات فنی

کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی
وضعیت کتاب: استفاده شده (دسته دوم)
نویسنده: حسن کریمیان، مریم رحیم نژاد
ناشر کتاب: پازینه
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1395
شمارگان: 800
قطع کتاب: وزیری (B5)
چاپخانه: سیب سبز
لیتوگرافی: نقش آفرین
تعداد صفحات: 400
جنس کاغذ: گلاسه
نوع چاپ: سیاه سفید ، قسمتی رنگی
شابک: 978-600-180-126-6
شماره کتابشناسی ملی: 4206115

نظر کاربران (0)

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatar ارسال نظر