کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی

the city of saveh in the islamic era book

مشخصات محصول

  • وضعیت کتاب: استفاده شده (دسته دوم)
  • نویسنده: حسن کریمیان، مریم رحیم نژاد
  • سال چاپ: 1395
  • شمارگان: 800

قیمت و موجودی کالا بروز و قطعی است
004765
تاریخ
65,000 تومان
موجود
+

کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی

شهر ساوه در دوران اسلامی

بافت تاریخی و آثار معماری

علی رغم اهمیت کلیدی شهر ساوه در شکل یابی تحولات تاریخی ایران در دوران اسلامی، مطالعات باستان شناسی مستمر و هدفمندی در بافت تاریخی آن به ثبت نرسیده است. کاوش های مختصری که در مسجد جامع قدیم آن صورت گرفته، اطلاعاتی از قدمت و فرم اولیه این بنا در اختیار نهاده است.

در پژوهش حاضر تلاش گردیده تا روند شکل یابی و توسعه شهر مورد مطالعه قرار گیرد. در نیل به این هدف، تحولات شهر در دوره های مختلف، تاثیر رویدادهای تاریخی بر بافت تاریخی آن، ویژگی های معماری و تزئینی بناها و دوره های رونق شهر مورد مطالعه قرار گرفته اند.

بی تردید نوشتار حاضر تنها بخش اندکی از تلاش های قرون و اعصار متمادی مردمان فرهنگ دوست و ادب پرور شهرستان ساوه را منعکس ساخته است و مولفین مشتاقانه منتظرند تا از رهنمودات علمی محققین سایر رشته ها در بارور نمودن آن بهره جویند. در معرفی فرهنگ این مرز و بوم و تکمیل این نوشتار خاضعانه دست گرم و مهربان تمامی دانش پژوهان سرزمینمان را به گرمی می فشاریم و از هرگونه رهنمود آنان بهره خواهیم برد.

پژوهش و تالیف : دکتر حسن کریمیان، مریم رحیم نژاد

کتاب شهر ساوه در دوران اسلامی

استفاده شده (دسته دوم)
حسن کریمیان، مریم رحیم نژاد
پازینه
اول
1395
800
وزیری (B5)
سیب سبز
نقش آفرین
400
گلاسه
سیاه سفید ، قسمتی رنگی
978-600-180-126-6
4206115
350,000 ریال

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید