:: اطلاع رسانی :: به اطلاع مشتریان محترم میرساند، بعلت بروز مشکلات پی در پی در ارتباط اینترنت کشور در روزهای اخیر ، برگزاری مزایده ها تا اطلاع بعدی به عقب افتاده است.

کتاب هشتاد سال باستان شناسی ایران


دسته بندی: باستان شناسی

005686
۱ سانتیک
مشاهده قیمت اشتراک VIP
اتمام (فعلا موجود نیست)

کتاب هشتاد سال باستان شناسی ایران

مجموعه مقالات

هشتاد سال باستان شناسی ایران

جلد 1 و 2 

اولین گام های باستان شناسی ایران از دوره صفویه برداشته شد، که جهانگردان اروپایی و آمریکایی به ایران آمدند و در گزارش ها و سفرنامه های خود ایران را از جهات گوناگون به همه جهان معرفی کردند. این جهانگردان غالبا طراح، نقاش، زبان شناس، نویسنده، مورخ و باستان شناسانی از کشورهای گوناگون بودند و بعضی از آن ها مدتی طولانی در ایران ماندگار شدند و فعالیت هایی نیز انجام دادند.

در این کتاب گزارش ها و فعالیت های آنان و در نهایت اتفاقات و شرایطی را شرح میدهیم که به تصویب قانون عتقیات منجر شد.

نخستین کاوش های باستان شناسی نیز به دستور وی در پاره ای از محوطه ها همچون شهر ری و خوره آغاز شد. واگذاری امتیاز انحصاری کاوش های باستان شناسی در سراسر خاک ایران به دولت فرانسه به دستور ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه آغازی بر کاوش های میدانی جدی تر در ایران بود. تا اینکه در سال 1306 رضا شاه پهلوی این امتیاز را ملغی اعلام کرد و قانونی برای حفظ آثار در آبان ماه 1309 خ در مجلس شورای به تصویب رسید. طبق این قانون، علاوه بر حفریات رسمی و علمی باستان شناسی که به دست باستان شناسان به انجام میرسید، حفریات تجاری نیز به دست غیر باستان شناسان میتوانست به انجام برسد که بیشترین اطلاعات را از این گونه فعالیت از زیویه میشناسیم.

کتاب هشتاد سال باستان شناسی ایران
یوسف حسین زاده و سیما میری
پازینه
اول
1391
1000
رحلی (A4)
کاوا
سعید
694
سپید تحریر ، گلاسه
سیاه سفید ، قسمتی رنگی
978-600-180-040-5
9754842

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید