مجسمه میناکاری طرح فیل آنتیک

antique cloisonne elephant china art enamel
7181 بازدید
دسته بندیمجسمه های دکوری قدیمی و آنتیک مجسمه
کد کالا 003359
آخرین قیمت :176,000 تومان
 
وضعیت دست دوم
مشاهده همه
 

توضیحات

مجسمه میناکاری طرح فیل آنتیک

این مجسمه طرح فیل با رنگ قالب آبی از جنس برنز است، که با روش مینای خانه بندی چینی با دست تولید گردیده و می توان آنرا از لحاظ تزئینی مورد استفاده قرار دارد؛ قابل شستشو است و دارای ابعاد 5 سانتیمتر طول، 2 سانتیمتر عرض و 4.5 سانتیمتر ارتفاع می باشد. این مجسمه زیبا حدود 40 سال پیش تولید شده، دست دوم است و طبق تصویر یک گوش این فیل شکسته و مفقود شده.

مینای خانه بندی:

میناکاری خانه بندی هنریست که به حوصله ، دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد و هنر درخشان آتش و خاک نام گرفته و هنر معروف هنرمندان اروپایی و چینی است.

مراحل تولید:

هنرمند مینا کار ابتدا صفحات فلزی را به اندازه های مناسب برای ساخت قطعه مورد نظر به شکل مفتول برش می دهد و طرح را بر روی فلز اصلی به کمک ابزار مخصوص لحیم یا جوش می کند تا برجستگی ها کامل و طرح آماده شود. سپس با سوهان و کاغذ سمباده برجستگی ها را یکنواخت و هم تراز می کند. سپس پودر مینا را بر روی قطعه قرار می دهد. این پودر به رنگ های مختلف از اکسیدهای فلزی است که در اثر حرارت ذوب شده و به لعاب سفتی تبدیل می شود. قطعه ای را که پودر روی آن ریخته شده حرارت می دهد به نحوی که تمام پودر مینا ذوب شده و به لعاب سفت و درخشانی تبدیل شود. سپس با کاغذ سمباده روی سطح برجسته قطعه را که با مینا پوشیده شده است، می ساید. این کار را ادامه می دهد تا قسمت های برجسته نقش، از زیر مینا بیرون آید. سپس طرح تقریبا آماده ورود به بازار است.

مشخصات فنی

مجسمه میناکاری طرح فیل آنتیک
قدمت: 30 تا 40 سال
ابعاد: 50*20*45 میلیمتر
وزن: 21 گرم
نوع رنگ: رنگ آمیزی با دست
جنس: برنز
روکش: نقاشی میناکاری
وضعیت: دست دوم
محل تولید: چین

نظر کاربران (0)

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatar ارسال نظر