مجسمه های میناکاری طرح آهو (با پایه) آنتیک - 2 تایی

antique cloisonne gazelle china art enamel (with la base)

مشخصات محصول

  • قدمت: 30 تا 40 سال
  • وضعیت: دسته دوم، سالم
  • محل تولید: چین

003375
۳ سانتیک
مجسمه
250,000 تومان
موجود
+

مجسمه های میناکاری طرح آهو (با پایه) آنتیک - 2 تایی

این مجسمه های طرح آهو از جنس برنز هستند، که با روش مینای خانه بندی چینی با دست تولید گردیده و می توان آنرا از لحاظ تزئینی مورد استفاده قرار دارد؛ قابل شستشو است. ابعاد آهو بزرگ 6.6 سانتیمتر طول، 3.5 سانتیمتر عرض و 6 سانتیمتر ارتفاع و ابعاد آهو کوچک 6.5 سانتیمتر طول، 3.4 سانتیمتر عرض و 4.5 سانتیمتر ارتفاع می باشد. این مجسمه زیبا حدود 40 سال پیش تولید شده، دست دوم است و کاملا سالم می باشد. وزن آهو بزرگ 41 گرم، وزن آهو کوچک 32 گرم و وزن پایه 19 گرم است.

مینای خانه بندی:

میناکاری خانه بندی هنریست که به حوصله ، دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد و هنر درخشان آتش و خاک نام گرفته و هنر معروف هنرمندان اروپایی و چینی است.

مراحل تولید:

هنرمند مینا کار ابتدا صفحات فلزی را به اندازه های مناسب برای ساخت قطعه مورد نظر به شکل مفتول برش می دهد و طرح را بر روی فلز اصلی به کمک ابزار مخصوص لحیم یا جوش می کند تا برجستگی ها کامل و طرح آماده شود. سپس با سوهان و کاغذ سمباده برجستگی ها را یکنواخت و هم تراز می کند. سپس پودر مینا را بر روی قطعه قرار می دهد. این پودر به رنگ های مختلف از اکسیدهای فلزی است که در اثر حرارت ذوب شده و به لعاب سفتی تبدیل می شود. قطعه ای را که پودر روی آن ریخته شده حرارت می دهد به نحوی که تمام پودر مینا ذوب شده و به لعاب سفت و درخشانی تبدیل شود. سپس با کاغذ سمباده روی سطح برجسته قطعه را که با مینا پوشیده شده است، می ساید. این کار را ادامه می دهد تا قسمت های برجسته نقش، از زیر مینا بیرون آید. سپس طرح تقریبا آماده ورود به بازار است.

مجسمه های میناکاری طرح آهو (با پایه) آنتیک - 2 تایی

91 گرم
رنگ آمیزی با دست
برنز
نقاشی میناکاری
30 تا 40 سال
دسته دوم، سالم
چین

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید
iwmf