:: لیست جدید ::  اینجا ضربه بزنید

:: مزایده جدید :: شماره 41  «اینجا ضربه بزنید»

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110


سازنده: کبریت توکلی
 | دسته بندی: پهلوی دوم

006110
مشاهده قیمت اشتراک VIP
اتمام (فعلا موجود نیست)

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110

این کبریت توسط شرکت کبریت سازی توکلی (تبریز) در دوره محمدرضا شاه پهلوی تولید شده و به طرح لباس محلی ترکمن می باشد. ابعاد این محصول 3.7 در 5.1 با ضخامت 1.5 سانتیمتر و قوطی آن از جنس چوب ساخته شده است.

 

کبریت سازی توکلی (تبریز):

توکلی، نخستین کارخانه ی کبریت سازی ثبت شده در ایران است. در سال 1297 توسط حاج آقا کبریت ساز توکلی راه اندازی شد. تولیداتش در آغاز به شیوه ی دستی و محدود بود. با راه اندازی کبریت سازی ممتاز که مجهز به ماشین آلات روز بود، نیز اخذ امتیاز انحصار کبریت در آذربایجان توسط ممتاز، تولید توکلی متوقف شد. تا سال 1313 که قانون انحصار کبریت اجرایی شد و توکلی تولیداتش را از سر گرفت و به رقابت با ممتاز پرداخت. در اواسط دهه ی 1320 ماشین آلات گسترده وارد کرد و به میزان تولیدش افزود. پس از انقلاب مدتی متوقف شد و با نام کبریت ملی 29 بهمن فعالیت کرد که دوباره به نام اصلی خود «توکلی» بازگشت. توکلی اکنون بزرگترین تولید کننده کبریت در ایران است که طرح های متنوعی تولید می کند.

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110
ایران
محمدرضا شاه پهلوی
چوبی
15*37*51 میلیمتر
8.3 گرم
کبریت توکلی

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید