:: مزایده شماره ۹۳ :: اینجا ضربه بزنید

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110

Tavakkoli Company - Turkmen costume design matches
6302 بازدید

دسته بندیپهلوی دوم پهلوی دوم
کد کالا 006110
قیمت:مشاهده قیمت اشتراک ویژه
وضعیت:اتمام (فعلا موجود نیست)
 
مشاهده همه
 

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110

این کبریت توسط شرکت کبریت سازی توکلی (تبریز) در دوره محمدرضا شاه پهلوی تولید شده و به طرح لباس محلی ترکمن می باشد. ابعاد این محصول 3.7 در 5.1 با ضخامت 1.5 سانتیمتر و قوطی آن از جنس چوب ساخته شده است.

 

کبریت سازی توکلی (تبریز):

توکلی، نخستین کارخانه ی کبریت سازی ثبت شده در ایران است. در سال 1297 توسط حاج آقا کبریت ساز توکلی راه اندازی شد. تولیداتش در آغاز به شیوه ی دستی و محدود بود. با راه اندازی کبریت سازی ممتاز که مجهز به ماشین آلات روز بود، نیز اخذ امتیاز انحصار کبریت در آذربایجان توسط ممتاز، تولید توکلی متوقف شد. تا سال 1313 که قانون انحصار کبریت اجرایی شد و توکلی تولیداتش را از سر گرفت و به رقابت با ممتاز پرداخت. در اواسط دهه ی 1320 ماشین آلات گسترده وارد کرد و به میزان تولیدش افزود. پس از انقلاب مدتی متوقف شد و با نام کبریت ملی 29 بهمن فعالیت کرد که دوباره به نام اصلی خود «توکلی» بازگشت. توکلی اکنون بزرگترین تولید کننده کبریت در ایران است که طرح های متنوعی تولید می کند.

کبریت شرکت توکلی طرح لباس محلی ترکمن - کد 006110
کشور: ایران
دوره: محمدرضا شاه پهلوی
جنس قوطی: چوبی
ابعاد: 15*37*51 میلیمتر
وزن: 8.3 گرم
سازنده: کبریت توکلی

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatar ارسال نظر