کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (سبز) - کد 006118

Luxury Matches (Green) design - Momtaz Company matches
5505 بازدید
دسته بندیپهلوی دوم پهلوی دوم
کد کالا 006118
قیمت:مشاهده قیمت اشتراک ویژه
 
مشاهده همه
 

توضیحات

کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (سبز) - کد 006118

این کبریت توسط شرکت کبریت سازی ممتاز (تبریز) در دوره محمدرضا شاه پهلوی تولید شده و با طرح کبریت لوکس به رنگ سبز می باشد. ابعاد این محصول 2.8 در 4.5 با ضخامت 1.3 سانتیمتر و قوطی آن از جنس چوب ساخته شده است.

 

کبریت سازی ممتاز (تبریز):

این کارخانه توسط غفار رحیم زاده خویی تاسیس شد و یک سال پس از راه اندازی توانست امتیاز انحصاری کبریت آذربایجان را دریافت کند. این امتیاز با تصویب مجلس شورای ملی برای 15 سال به کبریت سازی ممتاز اعطا شد که پس از اجرایی شدن قانون انحصار کبریت در کشور، این امتیاز کمرنگ شد. ممتاز در سال 1304 یکی از پنج کارخانه بزرگ کشور بود.

رضا شاه در سال 1306 از این کارخانه دیدن کرد و سفارش مخصوص به این کارخانه داد. ممتاز همان سال تجهیزات جدیدتری وارد کرد و کارخانه را بیشتر توسعه داد. در این سال مجلس دو مصوبه ی دیگر در حمایت از ممتاز به تصویب رساند. دهه 1340 و 1350 عرصه ی رقابت سه تولیدکننده ی بزرگ بود: توکلی، ممتاز و صدقیانی، ممتاز پس از انقلاب به فعالیت خود ادامه داد و اکنون دومین تولید کننده بزرگ کبریت در کشور است.

مشخصات فنی

کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (سبز) - کد 006118
کشور: ایران
دوره: محمدرضا شاه پهلوی
جنس قوطی: چوبی
ابعاد: 13*28*45 میلیمتر
وزن: 5.3 گرم
سازنده: کبریت ممتاز

نظر کاربران (0)

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatar ارسال نظر

هشتگ‌ها