:: لیست جدید ::  اینجا ضربه بزنید

:: مزایده جدید :: شماره 41  «اینجا ضربه بزنید»

کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (نارنجی) - کد 006119


سازنده: کبریت ممتاز
 | دسته بندی: پهلوی دوم

006119
مشاهده قیمت اشتراک VIP
اتمام (فعلا موجود نیست)

کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (نارنجی) - کد 006119

این کبریت توسط شرکت کبریت سازی ممتاز (تبریز) در دوره محمدرضا شاه پهلوی تولید شده و با طرح کبریت لوکس به رنگ نارنجی می باشد. ابعاد این محصول 3 در 4.5 با ضخامت 1.2 سانتیمتر و قوطی آن از جنس چوب ساخته شده است.

 

کبریت سازی ممتاز (تبریز):

این کارخانه توسط غفار رحیم زاده خویی تاسیس شد و یک سال پس از راه اندازی توانست امتیاز انحصاری کبریت آذربایجان را دریافت کند. این امتیاز با تصویب مجلس شورای ملی برای 15 سال به کبریت سازی ممتاز اعطا شد که پس از اجرایی شدن قانون انحصار کبریت در کشور، این امتیاز کمرنگ شد. ممتاز در سال 1304 یکی از پنج کارخانه بزرگ کشور بود.

رضا شاه در سال 1306 از این کارخانه دیدن کرد و سفارش مخصوص به این کارخانه داد. ممتاز همان سال تجهیزات جدیدتری وارد کرد و کارخانه را بیشتر توسعه داد. در این سال مجلس دو مصوبه ی دیگر در حمایت از ممتاز به تصویب رساند. دهه 1340 و 1350 عرصه ی رقابت سه تولیدکننده ی بزرگ بود: توکلی، ممتاز و صدقیانی، ممتاز پس از انقلاب به فعالیت خود ادامه داد و اکنون دومین تولید کننده بزرگ کبریت در کشور است.

کبریت شرکت ممتاز طرح کبریت لوکس (نارنجی) - کد 006119
ایران
محمدرضا شاه پهلوی
چوبی
12*30*45 میلیمتر
5 گرم
کبریت ممتاز

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید