:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

کتاب سکه های عرب - ساسانی ؛ بررسی و طبقه بندی نخستین درهم های اسلامی

Investigation and Classification of Arab-Sasanian Coins book

دسته بندی: مجموعه داری

000713
120,000 تومان
اتمام (فعلا موجود نیست)

کتاب سکه های عرب - ساسانی ؛ بررسی و طبقه بندی نخستین درهم های اسلامی

در کتاب پیش روی ، تلاش شده تا با بهره گیری از روش های کارساز و طبقه بندی به روز، درهم های عرب - ساسانی را به خواننده معرفی نماید. در این راستا نویسنده نخست با بررسی ضرابخانه ها که مبحثی بسیار مهم در سکه شناسی ساسانی و عرب - ساسانی به شمار می آید، سعی در مکان یابی درست تر پایگاه های ضرب سکه کرده است. هر چند تعیین دقیق شهر - محل و برخی از ضرابخانه ها امکان پذیر نشده است.

در گام بعدی نگارنده وارد بحث جدی تری شده و به شخصیت شناسی حاکمان و والیان عرب که از آنها سکه یافت شده پرداخته است و سکه هایشان را معرفی می کند. در این بحث گسترده نام بیش از شصت شخصیت ، به ترتیب زمانی شناسایی و بررسی می شود. از آنجا که نام سکه های حاکمان عرب ، معمولا به پهلوی است، کار شناسایی نام این حاکمان دشوار می شود. نگارنده در چندین مورد به بازخوانی نام هایی چالش برانگیز دست می زند و گاه موفق به خوانش برخی از این اسامی می شود.

برتری و امتیاز کتاب حاضر ، تنظیم جدول گسترده ای از ضرابخانه ها و سال ضرب سکه های هر حاکم است که طبیعتا نیاز به بررسی و واکاوی شمار بسیاری سکه داشته است. روشن است که این جداول در آینده ، با پیدا شدن گنجینه ها و سکه های تاژه ، کامل تر می گردد. از دیگر نقاط قوت این کتاب ، گردآوری شمار بسیاری از تصاویر سکه های متنوع از جهت تاریخ و محل ضرب است که به این اثر ، ارزش علمی سندیت بیشتری بخشیده است.

کتاب سکه های عرب - ساسانی ؛ بررسی و طبقه بندی نخستین درهم های اسلامی
حسین رستگار
پازینه
اول
1395
1000
رحلی (A4)
سیب سبز
نقش آفرین
692
گلاسه
تک رنگ (سیاه و سفید)
978-600-180-112-9
4366717
950000 ریال

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید