:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

کتاب بنی رستم

Bani rostam book

دسته بندی: تاریخ

000938
17,000 تومان
اتمام (فعلا موجود نیست)

کتاب بنی رستم

بنی رستم

(اخبار الائمه الرستمیین) عنوان کتابی است که مورخ شیعی ابن الصغیر در پایان قرن سوم هجری درباره حکومت (بنی رستم) نگاشته است. رستمیان از حوالی سالهای 140 هجری به بعد بر اساس تفکر اباضیه به فکر تاسیس حکومت افتادند و در سال 160 هجری این حکومت را در (مغرب میانه) پی ریزی کردند.

مغرب میانه، جزئی از مغرب بزرگ است. عربها کلمه (المغرب) را به سرزمینهای گسترده ای که از غرب مصر آغاز میشود و تا اقیانوس اطلس امتداد می یابد اطلاق کرده اند. اما واژه المغرب، نزد فاتحان مسلمان که به این منطقه روی آوردند ناشناخته بود. عربها در آن زمان این منطقه را (افریقیه) می نامیدند.

باگسترش فتوحات اسلامی تا ساحل اقیانوس اطلس و از آنجا تا اندلس، لفظ افریقیه به نظر مسلمانان کفایت نمیکرد، از همین رو بتدریج لفظ (المغرب) متداول شد و افریقیه به منطقه ای بین قیروان تا طرابلس محدود گردید. در قرون بعدی جغرافیدانان عرب، سرزمینهای دورتر از مغرب را (المغرب الاقصی) نامیدند و از این دوران به بعد لفظ (المغرب الاوسط) یا مغرب میانه متداول شد.

کتاب بنی رستم
استفاده شده (دسته دوم)
ابن الصغیر
حجت الله جودکی
سازمان چاپ و انتشارات
اول
1375
2000
رقعی (A5)
133
سپید تحریر
تک رنگ (سیاه و سفید)
3,500 ریال

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید