:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

کتاب سکه های عرب-ساسانی

Arab-sasanian sivil war coinage book

دسته بندی: مجموعه داری

000695
175,000 تومان
موجود
+

کتاب سکه های عرب-ساسانی

اگر خواننده پیش از مطالعه ی متن به تصاویر پایانی کتاب مراجعه کند، از عنوان کتاب شگفت زده خواهد شد، زیرا تعداد سکه های خسرو دوم از سکه های دیگر بسیار بیشتر است. شاید همین امر، مهمترین سبب تاریکی و ابهام دوره ی ضرب سکه به دست خوارج در نخستین دهه های فرمانروایی مسلمانان در ایران باشد.

سکه شناسان عموما یا در عرصه ی ساسانس متخصص هستند یا عرب_ساسانی. بنابراین ترسیم پیوند و ارتباط میان این دو حوزه، برمبنای وجوه پولی و مالی مشترک، ضروری به نظر میرسد. از نظر تاریخی شاید نتوان به راحتی،چگونگی پیوند و ارتباط میان این دو دوره ی تاریخی را مشخص کرد، اما خوشبختانه من به خاطر علاقه مندی به بررسی ضرابخانه ها، مجذوب این کار شده ام. سالها پیش در بازار تهران به صورت تصادفی به سکه هایی برخوردم که هرچند شکسته و بی کیفیت بودند، اما ویژگی های غیرمعمولی داشتند که توجه مرا به خود جلب میکرد. هرگونه تاریخ یا ضرابخانه ی ناشناخته ، این گمان را در من پدید می آورد که با یک رویداد تاریخی ویژه روبرو هستم. هم اکنون دلایل این امر برایم روشن تر است.

کتاب سکه های عرب-ساسانی
ملک (ایرج مشیری)
پازینه
اول
1389
2000
وزیری (B5)
غزال
غزال
210
سپید تحریر
تک رنگ (سیاه و سفید)
978-964-9922-86-7
1646313
450,000 ریال

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید