:: مزایده ماهانه :: مزایده آنلاین ماهانه ایران آنتیک (شماره 29) ، جمعه 1 بهمن 1400 راس ساعت 18:00 شروع خواهد شد. جهت اطلاع بیشتر و مشاهده محصولات مزایده ای «اینجا کلیک کنید»

کتاب آیکونوگرافی سکه های ساسانی

iconography of sasanian coins book

دسته بندی: مجموعه داری

000945
75,000 تومان
موجود
+

کتاب آیکونوگرافی سکه های ساسانی

کتاب آیکونوگرافی سکه های ساسانی

بررسی شمایل سکه های ساسانی موزه ملک

مقدمه:

کتاب حاضر پژوهشی پیرامون نقوش سکه های ساسانی از دیدگاه هنری است. در این پژوهش علائم و عناصر منقوش بر روی تعدادی از سکه های این دوره تاریخی مورد واکاوی قرار گرفته تا بلکه بتوان به بن مایه های فکری و سلیقه هنری موثر بر شکل گیری این نقوش دست یافت. بنابراین نگارنده در فصل ابتعدایی کتاب می کوشد با شرح مختصری از تاریخ دوره ساسانی که برگرفته از اسناد و کتب معتبر تاریخی است، تصویری روشن تر از این دوره، برای خوانندگانی که احیانا در این زمینه آشنایی کمتری دارند، ترسیم نماید.

در فصل دوم نیز با استفاده از روش آیکونوگرافی - آیکونولوژی تعداد 39عدد سکه از سکه های دوره ساسانی موجود در گنجینه موزه ملی ملک به همراه تمامی عناصر موجود یر روی سکه، توسط مولف آنالیز خطی شده و مورد پژوهش قرار گرفته است. در این مرحله تک تک عناصر بصری موجود در سکه ها شناسایی و در مورد ساختار بصری آنها توضیحاتی ارائه شده است.

در ادامه همزمان با تحلیل تاریخی سکه ها به پیوند عناصر موجود در آنها با تاریخ، مذهب و فرهنگ ایرانیان باستان پرداخته شده است و سرانجام در فصل پایانی، تفسیر کامل سکه ها از منظر نگارنده را پیش رو داریم.

در این بخش تمامی عناصر بصری دسته بندی شده و نسبت هرکدام از آنها با پادشاه، مذهب و فرهنگ او مشخص می گردد.

بدیهی است کتاب حاضر تلاشی است جهت شناسایی زوایای پنهان منش، روش و هنر پیشینیان در سرزمین کهن ایران جهت بسط و گسترش این فرهنگ غنی در پیشگاه آیندگان که بی تردید از نقص ها و کاستی ها به دور نخواهد بود.

 

ناشر : پازینه با همکاری موزه ملی ملک

کتاب آیکونوگرافی سکه های ساسانی
کاملا نو
مرضیه بهنامی فر
پازینه
اول
1396
1000
وزیری (B5)
سیب سبز
164
سپید تحریر
تک رنگ (سیاه و سفید)
978-600-180-142-6
4794528
195,000 ریال.

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید