:: مزایده جدید :: شماره 40  «اینجا ضربه بزنید»

کتاب ایرانشهر ، شناخت شهرهای ایران باستان


دسته بندی: باستان شناسی

005434
۱ سانتیک
مشاهده قیمت اشتراک VIP
اتمام (فعلا موجود نیست)

کتاب ایرانشهر ، شناخت شهرهای ایران باستان

شناخت شهرهای ایران باستان

در دوران هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان

ایرانشهر

مقدمه:

در سرزمین پهناور ایران، دو سرمایه با ارزش و گرانبهای مهم چون، آثار باستانی و نفت، گاز نهفته است. میراث باستانی و فرهنگی هر ملتی، بیانگر هویت فراموش نشدنی آن مردم است. جدا کردن هر ملتی از گذشته و تاریخ و فرهنگ قدیم خود، بدون شک باعث ضعف و وابستگی بیشتر آنان خواهد شد.

محو پیشینه تاریخی و بی رنگ جلوه دادن ارزشهای انسانی و تمدنی ایران باستان را می توان نخستین گام در مسیر القای باورها و فرهنگ دیگران دانست. آثار تاریخی هر کشور نشانه مدنیت آنان در دوران گذشته است، مشاهده هر یک از آثار، انسان را به ادوار گذشته و زمانهای دور خواهد برد. اکثر آثار کشف شده در نقاط مختلف کشور، مربوط به قرن های قبل از میلاد بوده، زمانی که در اروپا و دیگر نقاط جهان، تمدن چندانی وجود نداشته است.

وجود بیش از یک میلیون اثر تاریخی - باستانی و حدود سی و دو هزار اثر ثبت ملی شده و بیست و سه اثر ثبت جهانی تا به امروز، موید عظمت و موقعیت این سرزمین بزرگ با سابقه 28 قرن تمدن چندانی وجود نداشته است.

کتاب ایرانشهر ، شناخت شهرهای ایران باستان
کاملا نو
حسین مجیدی
پازینه
دوم
1398
1000
خشتی
نگارش امروز
کاپر
180
نخودی
تک رنگ (سیاه و سفید)
978-600-180-155-6
5366047

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatarنظر خود را ارسال کنید