کتاب معنی هنر

The Meaning of Art Book
5148 بازدید
دسته بندی هنر
کد کالا 006451
قیمت:مشاهده قیمت اشتراک ویژه

توضیحات

کتاب معنی هنر

معنی هنر

این کتاب در اصل یک سلسله مقاله بوده است که سر هربرت رید در 1931 برای مجله «لیسنر» نوشته بوده است و سپس آنها را کتاب کرده است. در ظرف چهل سالی که از انتشار «معنی هنر» میگذرد، این اثر همیشه در ردیف کتابهای زنده مبحث هنر بوده است، و می توان گفت که اکنون دیگر به صورت یک متن کلاسیک فروتن در توضیح مفاهیم اساسی هنر و تشریح جنبش های عمده هنری در آمده است. این از آن موارد فرخنده ای است که یک کوشش اتفاقی به پدید آمدن یک اثر ماندنی منجر می شود. مترجم مدتها آرزومند بوده است که «معنی هنر» را در دسترس خوانندگان فارسی زبان ببیند.

«معنی هنر» کتاب ساده و روشنی است، اما کسانی که با مباحث هنری به نحوی سر و کار پیدا کرده باشند خواهند دانست که ترجمه آن آسان نبوده است. در این مباحث نقل مطلب به زبان فارسی شاید از هر مبحث دیگری دشوار تر باشد؛ منتها من گمان می کنم که این دشواری کمتر در محدودیتهای زبان ما است، و بیشتر در این است که ما زبانمان را به اندازه کافی در این مباحث برای مقاصد جدی به کار نبرده ایم. ترجمه این کتاب از یک لحاظ کوششی بوده است برای نشان دادن این نکته.          

 

مشخصات فنی

کتاب معنی هنر
وضعیت کتاب: استفاده شده (در حد نو)
نویسنده: هربرت رید
مترجم: نجف دریابندری
ناشر کتاب: انتشارات علمی و فرهنگی
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1351
شمارگان: 3000
قطع کتاب: رقعی (A5)
چاپخانه: شرکت علمی و فرهنگی کتیبه
لیتوگرافی: شرکت علمی و فرهنگی کتیبه
تعداد صفحات: 246
جنس کاغذ: سپید تحریر
نوع چاپ: تک رنگ (سیاه و سفید)
شابک: 9789644451072
شماره کتابشناسی ملی: 75-6530م

نظر کاربران (0)

هر سوال ، نکته و ابهامی در مورد این کالا را می توانید از طریق فرم زیر مطرح فرمائید ، پرسنل ایران آنتیک در اسرع وقت جواب می دهند. ما همیشه پاسخگوی شما هستیم...

avatar ارسال نظر