هنر طبیعت

بشر از ابتدای خلقت خود در طبیعت زیسته و همواره با آن در تعامل بوده است. زیبایی های طبیعت همواره بشر را محصور خود داشته و روح زیبایی طلب انسان را درگیر خود کرده است. انسان که همواره در پی زیباسازی خود و محیط اطرافش بوده از دیرباز تاکنون از عناصر طبیعت بسیار در این امر بهره برده است. به عنوان مثال انسان های ما قبل تاریخ با استفاده از مواد طبیعی همچون پَر ، استخوان ، صدف ، گوشماهی و مواد گیاهی که در طبیعت به وفور یافت می شد برای خود گردنبند می ساختند و یا از پوست و موی حیوانات برای خود لباس های زیبا تهیه... ادامه

بشر از ابتدای خلقت خود در طبیعت زیسته و همواره با آن در تعامل بوده است. زیبایی های طبیعت همواره بشر را محصور خود داشته و روح زیبایی طلب انسان را درگیر خود کرده است.

انسان که همواره در پی زیباسازی خود و محیط اطرافش بوده از دیرباز تاکنون از عناصر طبیعت بسیار در این امر بهره برده است. به عنوان مثال انسان های ما قبل تاریخ با استفاده از مواد طبیعی همچون پَر ، استخوان ، صدف ، گوشماهی و مواد گیاهی که در طبیعت به وفور یافت می شد برای خود گردنبند می ساختند و یا از پوست و موی حیوانات برای خود لباس های زیبا تهیه می کردند.

علاقه بشر به طبیعت وعناصر آن با گذشت زمان و زندگی شهرنشینی نیز از بین نرفت و همواره سعی بر آن داشت تا عنصری نمادین از طبیعت در پیرایش فردی و یا در محیط زندگی خود به کار برد. تاکسیدرمی جانوران ، جمع آوری سنگواره ، زیورآلاتی از مرجان و سنگ های زینتی همه بر این مهم دلالت دارند.

همچنین طبیعت همواره الهام بخش هنرمندان بسیاری بوده و هست. هنرمندانی که در حوزه های کاری مختلف ، یا طبیعت را دست مایه کار خود قرار داده و یا با الهام از ویژگی ها و عناصر آن به خلق آثار ارزشمندی دست زدند.

استفاده نمادین از عناصر طبیعت در دکوراسیون

استفاده نمادین از عناصر طبیعت در دکوراسیون


گردآوری و تهیه :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com