هنر طبیعت

زیرگروه هنر طبیعت


درباره هنر طبیعت


بشر از ابتدای خلقت خود در طبیعت زیسته و همواره با آن در تعامل بوده است. زیبایی های طبیعت همواره بشر را محصور خود داشته و روح زیبایی طلب انسان را درگیر خود کرده است.

انسان که همواره در پی زیباسازی خود و محیط اطرافش بوده از دیرباز تاکنون از عناصر طبیعت بسیار در این امر بهره برده است. به عنوان مثال انسان های ما قبل تاریخ با استفاده از مواد طبیعی همچون پَر ، استخوان ، صدف ، گوشماهی و مواد گیاهی که در طبیعت به وفور یافت می شد برای خود گردنبند می ساختند و یا از پوست و موی حیوانات برای خود لباس های زیبا تهیه می کردند.

علاقه بشر به طبیعت وعناصر آن با گذشت زمان و زندگی شهرنشینی نیز از بین نرفت و همواره سعی بر آن داشت تا عنصری نمادین از طبیعت در پیرایش فردی و یا در محیط زندگی خود به کار برد. تاکسیدرمی جانوران ، جمع آوری سنگواره ، زیورآلاتی از مرجان و سنگ های زینتی همه بر این مهم دلالت دارند.

همچنین طبیعت همواره الهام بخش هنرمندان بسیاری بوده و هست. هنرمندانی که در حوزه های کاری مختلف ، یا طبیعت را دست مایه کار خود قرار داده و یا با الهام از ویژگی ها و عناصر آن به خلق آثار ارزشمندی دست زدند.

استفاده نمادین از عناصر طبیعت در دکوراسیون

استفاده نمادین از عناصر طبیعت در دکوراسیون


تحقیق و گردآوری :

گروه کارشناسی ایران آنتیک

www.iranantiq.com


منبع

ايران آنتيک / www.iranantiq.com

تاکسیدرمی تاکسیدرمی حیوانات
لوگو ایران آنتیک کوتاه درباره ما
ایران آنتیک ، حامی فرهنگ و هنر
ایران آنتیک وبسایت تخصصی فروش صنایع دستی ، آنتیک ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و غیره ... می باشد. و هیچگونه فعالیتی در تولید صنایع دستی ندارد. تلاش ما در ایران آنتیک تهیه مستقیم صنایع دستی مرغوب و دارای اصالت ایرانی از هنرمندان تولیدکننده و معرفی و فروش آنها در وبسایت است. و همچنین تهیه تخصصی گلچینی از بهترین لوازم آنتیک و اشیاء قدیمی (برندهای قدیمی کارخانه ای) بر مبنای تعریف درست آنتیک است. گلچینی که باعث برانگیختگی حس نوستالژیک در بین علاقمندان خواهد شد. یکی از بخش های مهمی که در ایران آنتیک بطور جدی و مرجع گونه به آن پرداخته می شود، بخش کلکسیون یا مجموعه داری می باشد. بخش هایی نظیر سکه ، مدال یادبود ، اسکناس ، تمبر و غیره که بسیار جامع و متنوع اند. در ایران آنتیک جهت شناساندن فرهنگ و هنر به علاقمندان صنایع دستی ، تلاش کرده ایم با جذب افراد کارشناس اقدام به تولید مقالات اختصاصی و ارزنده نماییم تا دست ساخته های اصیل ایرانی مانند قلم زنی ، فیروزه کوبی ، میناکاری ، خاتم کاری ، رودوزی ها و بسیاری دیگر را به علاقمندان بشناسانیم. ایران آنتیک در آینده نزدیک بهترین مکان برای شناخت و خرید آنلاین صنایع دستی ، اشیاء قدیمی ، کلکسیون ، کتاب ، زیورآلات و... می باشد.