:: پیک اختصاصی :: اهل شهر تهرانی! محصول را درب منزل خود ببین و سپس پرداخت کن، اطلاعات بیشتر...

:: مزایده جدید شماره 50 :: اینجا ضربه بزنید

سنگ های قیمتی

سنگ های قیمتی

هزاران سال است که بشر ، به سبب زیبایی و جلای ظاهر سنگ های جواهر مشتاقانه در جستجوی آن ها بوده و بنا بر باورهای فرهنگی و گاه خرافی خود از آن استفاده می کردند. گوهر ها گاهی به عنوان نشانه ای از عشق و محبت ، گاهی اقتدار و قدرت و گاهی به دلیل خواص درمانی مورد استفاده قرار می گرفتند و از جمله کالاهایی هستند که در طول زمان دست به دست گشته اند.

به طور کلی شناخت و استفاده از گوهر های زیبا و رنگین قدمتی هفت هزار ساله دارد و از میان اولین سنگ های جواهر شناخته شده می توان به عقیق ، لعل ، یشم ، لاجورد و ... اشاره کرد.

قدیمی ترین اسامی مربوط به کانی های جواهر که در کتب عهد قدیم یافت می شود مربوط به تمدن های یونان و روم باستان است. این اسامی اولیه نشانگر ویژگی های خاص سنگ بوده است به عنوان Agate (عقیق) نام رودخانه ای در سیسیل می باشد. و یا Prase که رنگ سبز سنگ را نشان می دهد. نامگذاری کانی ها بر پایه علمی حدودا از اوایل قرن حاضر انجام شد.

آموزش ابتدایی جواهر شناسی برای جواهر سازان و سنگ شناسان به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد. گوهر شناسی علمی است که به شناسایی سنگ های قیمتی طبیعی و مصنوعی می پردازد. در این راستا و در خصوص شناخت ویژگی های سنگ و خصوصیات آن اصطلاحاتی تخصصی به کار برده می شود که با آشنایی با این واژگان و اصطلاحات درک و شناخت بیشتری از آن ها پیدا خواهیم کرد. در ادامه به معرفی این اصطلاحات می پردازیم.